Statscore Ekstraklasa. Gol Tomasza Dzierzgowskiego uratował Słonecznym remis

Wojciech Wojtkielewicz
Na 11 sekund przed końcem spotkania Tomasz Dzierzgowski zdobył gola i MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował w futsalowej Statscore Ekstraklasie z Red Devils Chojnice 4:4.

W niedzielę MOKS Słoneczny Stok Białystok świętował srebrne medale swojej młodzieży, która zdobyła wicemistrzostwo Polski do lat 17, a wieczorem tego samego dnia seniorzy zagrali bardzo emocjonujący mecz w Statscore Ekstraklasie z Red Devils Chojnice.

Gospodarze w 25 minucie wygrywali 3:1 po golach Adriana Citki, Tomasza Dzierzgowskiego i Piotra Kowalczyka. Białostoczanie mieli przewagę i powinni podwyższyć jeszcze wynik spotkania. Gola nie udało się jednak zdobyć ani Michałowi Osypiukowi ani Citce. Z kolei goście ambitnie odrabiali straty i dość nieoczekiwanie po golach Marvina Perkovica, Roberta Świtonia (2) wyszli na prowadzenie 4:3 na minutę przed końce. Goście wykorzystywali przedłużone karne. Na szczęście jednego nie wykorzystali i białostoczanie przeprowadzili ostatnia akcję, do której włączył się bramkarz.

Na atak prawa stroną boiska zdecydował się Piotr Skiepko, minął rywala i podał do Tomasza Dzierzgowskiego, który z bliska, na 11 sekund przed końcem meczu pokonał bramkarza z Chojnic. Gol ten uratował dla gospodarzy remis.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 4:4 (2:1).
Bramki: 0:1 Kristián Medoň 6, 1:1 Tomasz Dzierzgowski 9, 2:1 Adrian Citko 17, 3:1 Piotr Kowalczyk 25, 3:2 Marvin Perković 27, 3:3 Robert Świtoń 36, 3:4 Robert Świtoń 39, 4:4 Tomasz Dzierzgowski 40.
MOKS: Danilewicz - Citko, Dzierzgowski, Skiepko, Osypiuk, Kowalczyk, Łabieniec, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Prolejko, Święciński.