Statscore Ekstraklasa. Słoneczni przegrali z Lęborkiem 4:6. Udany rewanż gości

Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrali na własnym boisku z LSSS Team Lębork 4:6.

Po niemrawym początku emocje w meczu rozpoczęły się w drugiej części pierwszej połowy spotkania. Słoneczni mieli swoje szanse, ale ich nie potrafili skutecznie wykończyć. Strzelali Piotr Skiepko, Adrian Citko, Piotr Kowalczyk. Za to w 13 minucie Krzysztof Witkowski z Lęborka znalazł drogę do siatki Słonecznych, a w 15 minucie po dobitce po wcześniejszym rzucie karnym najlepszy piłkarz gości Mateusz Madziąg podwyższył na 2:0.

Odpowiedź Słonecznych była bardzo szybka. Adrian Citko ładnym strzałem pod poprzeczkę strzelił kontaktowego gola. Końcówka pierwszej połowie to wymiana ciosów. Na dwie kolejne gole gości odpowiedział Kowalczyk po podaniu Dzierzgowskiego i do przerwy Lębork wygrywał 4:2.

Gra w drugiej połowie zaostrzyła się, piłkarze obu drużyn często lądowali na parkiecie, było dużo przerw. Gospodarze w 31 minucie doprowadzili do wyrównania. Drugiego gola zdobył strzałem z dystansu Citko, a z najbliższej odległości trafił Tomasz Dzierzgowski.
Niestety, ostatnie słowo należało do futsalistów Lęborka. Po zagraniu Madziąga Tabares z bliska pokonał Święcinskiego. Słoneczni mogli doprowadzić do wyóownania, ale piłka po uderzeniu Krzysztofa Kożuszkiewicza wylądowała na słupku bramki Słonecznych.
W ostatnich sekundach spotkania Skiepko stracił piłkę, a w kontrze goście nie pomylili się ustalając wynik na 6:4, rewanżując się Słonecznym za porażkę z pierwszej rundy 3:6.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - LSSS Lębork 4:6 (2:4).
Bramki: 0:1 Krzysztof Witkowski 13, 0:2 Mateusz Madziąg 15, 1:2 Adrian Citko 15, 1:3 André Luiz 18, 1:4 Mateusz Madziąg 20, 2:4 Piotr Kowalczyk 20, 3:4 Adrian Citko 21, 4:4 Dzierzgowski 31, 4:5 Eric Tabáres 31, 4:6 Andre Luiz 40.
MOKS: Święciński - Citko, Dzierzgowski, Osypiuk, Skiepko, Kowalczyk, Kożuszkiewicz, Łabieniec, Aleksandrowicz, Danilewicz, Prolejko.