Statscore Futsal Ekstraklasa. Gol w ostatniej minucie i trzy punkty dla Słonecznych

Wojciech Wojtkielewicz
W meczu Statscore Futsal Ekstraklasa, rozegranym w Mysłowicach, drużyna MOKS Soneczy Stok Białystok pokonała AZS UŚ Katowice 2:1.

To była ważna wyjazdowa wygrana podopiecznych Adriana Citki, która wzmocniła pozycję Słonecznych w środku stawki Statscore Futsal Ekstraklasy. Mecz, rozegrany w Mysłowicach, był bardzo ciekawy, z wieloma podbramkowymi akcjami. Jednak dopiero w 15 minucie padł pierwszy gol i to dla gospodarzy AZS UŚ Katowice. Trafieniem popisał się Michał Dubiel. Białostoczanie wyrównali w 20 minucie, gdy Tomasz Dzierzgowski znalazł drogę do siatki bramki akademików.

Losy meczu decydowały się dosłownie do ostatnich sekund. Gospodarze, którym konieczne były trzy punkty, wszystko postawili na jedną kartę wycofując bramkarza. Ich akcja ofensywna jednak nie przyniosła skutku, a w kontrze Paweł Aleksandrowicz skierował piłkę do pustej bramki gospodarzy na 5 sekund przed końcem spotkania.

Kolejny mecz MOKS Słoneczny Stok Białystok zagra z LSSS Lębork już w sobotę, 6 lutego o godz. 18.00.

AZS UŚ Katowice - Słoneczny Stok Białystok 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Dubiel 15, 1:1 Dzierzgowski 20, 1:2 Aleksandrowicz 40

1. Rekord Bielsko-Biała 18 51 128-37
2. Constract Lubawa 17 46 85-27
3. Piast Gliwice 18 43 77-29
4. Clearex Chorzów 18 37 78-39
5. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 18 31 49-48
6. FC Toruń 18 27 44-53