KSSPR Końskie wiceliderem pierwszej ligi! Konecczanie pokonali Miedź Legnica

/PK/
Kamil Markiewicz
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie w meczu pierwszej ligi pokonali Siódemkę Miedź Legnica i awansowali na pozycję wicelidera, którą zajmowali dotąd ich sobotni rywale. Stało się tak również ze względu na sensacyjną porażkę zajmującego dotąd trzecie miejsce Viretu CMC Zawiercie. Viret przegrał w Kaliszu ze Szczypiorem MKS Kalisz - Viret CMC Zawiercie 34:35 (16:21.).

KSSPR Końskie - Siódemka Miedź Legnica 23:19 (8:8).

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Dobrowolski, Grabarczyk, Gmerek 4, P. Matyjasik, Słonicki 1, T. Bodasiński 1, Maleszak, T. Napierała 3 (2), Iskra 7, Dankowski 3, Bąk 1, Smołuch 3.

Świetny mecz obron i bramkarzy obu zespołów. Od stanu 0:2 w 5 minucie kolejne 11 minut gospodarze wygrali 7:1, ale do końca pierwszej połowy rzucili już tylko jednego gola i do przerwy był remis.

KSSPR miało bardzo dobre pierwsze minuty po przerwie i w 41 minucie drużyna trenera Michała Przybylskiego wygrywała 15:11. W 50 minucie legniczanie zmniejszyli straty do jednego gola (17:16), ale nasi szczypiorniści odpowiedzieli serią trzech bramek i w ostatnich minutach kontrolowali sytuację.

W innych meczach: Śląsk Wrocław - ŚKPR Świdnica 31:23 (15:11), Zagłębie Sosnowiec - AZS Przemyśl 27:38 (16:19), Olimp Grodków - Olimpia Piekary Śl. 21:30 (9:11), AZS UMCS Lublin - Anilana PŁ UŁ Łódź 28:27 (13:17), Ostrovia Ostrów Wlkp. - SPR Tarnów 25:28 (13:12), Szczypiorno Kalisz - Viret CMC Zawiercie 35:34 (21:16).

1. Śląsk 24 47 825-508
2. KOŃSKIE 24 36 720-639
3. Siódemka 24 36 784-637
4. Viret 24 35 841-711
5. Olimpia 24 31 714-640
6. Szczypiorno 24 30 709-634
7. Olimp 24 24 648-643
8. Przemyśl 24 22 710-721