MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażak Roku 2017. Strażacy będą skakać ze spadochronem (zdjęcia)

Janusz Bakunowicz
Nagrody dla Strażaków Roku Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Jednostki Roku OSP wręczyli podczas święta plonów w Perlejewie Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego i Elżbieta Dźwigaj, dyrektor działu marketingu „Gazety Współczesnej”
Nagrody dla Strażaków Roku Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Jednostki Roku OSP wręczyli podczas święta plonów w Perlejewie Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego i Elżbieta Dźwigaj, dyrektor działu marketingu „Gazety Współczesnej” Janusz Bakunowicz
Zwycięzcy plebiscytu „Gazety Współczesnej” odebrali nagrody podczas sobotnich Woje-wódzko-Diecezjalnych Dożynek w Perlejewie.

- Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i nagrody, a liczba oddanych na nas głosów świadczy o tym, że głosowały na nas nie tylko rodziny, ale też zwykli mieszkańcy Brańska i okolic - powiedział nam Mariusz Puchalski, kierowca brańskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. - Tę nagrodę traktujemy jako wyraz szacunku i uznania dla naszej pracy oraz służby na rzecz naszej społeczności.

To właśnie jednostka OSP w Brańsku zdobyła najwięcej (843) głosów spośród nominowanych do plebiscytu drużyn pożarniczych. Nagrodą dla niej jest voucher o wartości 3650 zł na organizację imprezy integracyjnej dla druhów w restauracji „Na Serio” w Białymstoku.

Z kolei skoki ze spadochronem wraz ze szkoleniem w Aeroklubie Białostockim to nagrody dla Strażaków Roku, zarówno z jednostek OSP, jak i PSP, którzy uplasowali się na trzech pierwszych miejscach. Oprócz tego laureaci będą mogli skorzystać z wypoczynku (wraz z osobą towarzyszącą) w Hotelu Lipowy Most Golf Park, a ponadto otrzymali nagrody pieniężne. Czas pobytu w hotelu i wysokość nagrody były uzależnione od miejsca, które zajęli uczestnicy plebiscytu.

Czytaj też: Tragiczny pożar w Białymstoku. Zginęli młodzi strażacy. Zostaną pośmiertnie odznaczeni? (wideo)

- Do plebiscytu wytypował mnie komendant jednostki po tym, jak z płonącego domu uratowałem człowieka - zdradził Tomasz Szcześniak z OSP w Trojanowie (pow. wysoko-mazowiecki), zdobywca I miejsca. - A ta nagroda to dla mnie drugi sukces w ostatnim czasie. Tak się składa, że tydzień temu zawarłem związek małżeński. Fajnie jest przeżyć dwie tak radosne chwile w tak krótkim okresie czasu. To naprawdę bardzo miłe.

Na podium znaleźli się też druhowie Grzegorz Kisiel i Mateusz Hodun.

Strażak Roku PSP - Błażej Masiewicz po odbiór nagrody przyjechał do Perlejewa aż z Augustowa. W tamtejszej jednostce pracuje w stopniu sekcyjnego. W plebiscycie otrzymał ponad 2 tys. głosów!

- Ta nagroda to dla mnie ogromne wyróżnienie, które daje motywację do dalszej pracy i służby - powiedział Błażej Masiewicz. - A liczba głosów świadczy o tym, że praca strażaków ma sens i wiele osób to docenia. Takie nagrody naprawdę dają tzw. mocnego kopa.

Drugie miejsce zajął str. Michał Chałko, a trzecie - st. sekc. Emil Kobus.

SMS-owy plebiscyt „Gazety Współczesnej” trwał od 11 do 31 sierpnia. Na Strażaków Roku PSP i OSP oraz najlepszą drużynę OSP oddano w sumie blisko 8200 głosów. Łączna wartość nagród wyniosła ponad 20 tys. zł.

Przejazd wozów straży pożarnej przez Białystok z okazji Dnia Strażaka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna