Strongman. Złoto i srebro mistrzostw Polski dla zawodników z województwa podlaskiego (zdjęcia)

Adam Muśko
Adam Muśko
Mistrzostwa Polski strongman do 105 kg w Świebodzinie
Mistrzostwa Polski strongman do 105 kg w Świebodzinie Szymon Kozica
W Świebodzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Strongman do 105 kg. Mistrzem został Grzegorz Łaniewski z Glinisek koło Augustowa, a na drugim miejscu uplasował się Marek Czajkowski z Białegostoku.

O tytuł najsilniejszego Polaka w kategorii do 105 kg rywalizowało 12 zawodników. Po eliminacjach, gdzie były do rozegrania trzy konkurencje (rzuty workami 1x16kg, 1x18kg, 1x20kg, 1x21kg, 1x22kg, 1x23kg, bieg z walizkami 140 kg 2x20 metrów oraz przeciąganie tira w siadzie na odległość 20 m), pierwsze miejsce objął Łaniewski.

Ośmiu zawodników, którzy awansowali do finału, miało do rozegrania cztery konkurencje: bieg z Yokiem 380 2x20 metrów, uchwyt na słupach - Hercules, martwy ciąg na max zaczynając od 260 kg oraz wyciskanie hantla 97 kg na ilość w czasie w 75 sekund.

W finale również bezkonkurencyjny był Łaniewski. Wygrał w martwym ciągu, a w pozostałych konkurencjach był drugi i ostatecznie z dużą przewagą punktową został mistrzem Polski. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu Marek Czajkowski z Białegostoku. Trzeci był Patryk Przybyła z Opola