MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studia Executive MBA wprowadzi jesienią Uniwersytet w Białymstoku [zdjęcia]

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Uniwersytet w Białymstoku będzie realizował program Executive Master of Business Administration. Uczelnia organizuje go wspólnie z Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów. Umowę w tej sprawie podpisały w środę (18.09) rektor UwB prof. Robert Ciborowski i Lucjan Śledź z zarządu Fundacji.
Uniwersytet w Białymstoku będzie realizował program Executive Master of Business Administration. Uczelnia organizuje go wspólnie z Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów. Umowę w tej sprawie podpisały w środę (18.09) rektor UwB prof. Robert Ciborowski i Lucjan Śledź z zarządu Fundacji. Anatol Chomicz
Uniwersytet w Białymstoku będzie realizował program Executive Master of Business Administration. Uczelnia organizuje go wspólnie z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów (GFKM). Umowę w tej sprawie podpisali w środę (18.09) rektor UwB prof. Robert Ciborowski i Lucjan Śledź z zarządu Fundacji.

- Cieszę się z tej umowy, bo ta inicjatywa wzmacnia nas praktycznie. Z nowym programem Uniwersytet może w tę praktykę lepiej wchodzić i będzie z tej możliwości korzystał - mówi rektor Ciborowski.

Executive MBA to prestiżowy, interdyscyplinarny program przeznaczony dla właścicieli firm i kadry menedżerskiej. Studia na nowym kierunku będzie realizował tworzony właśnie Instytut Zarządzania UwB. Jego dyrektorem został prof. Bogusław Plawgo, ekonomista i ekspert jeśli chodzi o sektor małych i średnich firm oraz rozwój regionalny.

- Umowa została podpisana, zaczynamy więc organizować te studia i prowadzić nabór. Wierzę, że już w tym semestrze te studia uruchomimy. Niekoniecznie będzie to 1 października. Musimy jeszcze dopiąć pewne sprawy organizacyjne, a przede wszystkim musimy pozyskać słuchaczy. Dopiero wtedy rozpoczniemy zajęcia, co może stać się w ostatni weekend października. Wiemy, że będą to studia elitarne, można powiedzieć, z wyższej półki kształcenia zakresu zarządzania. Szacujemy, że będzie to około 20 osób, ale nie więcej niż 30 - przyznaje prof. Plawgo.

Przyznaje również, że białostocka uczelnia sprawdzała, ilu podlaskich menadżerów zechce skorzystać ze studiów MBA i jest zaskoczona zainteresowaniem.
- Nasz partner Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów zgłosiła nam, że pierwsze zgłoszenia już otrzymała. To dowodzi, że potrzeba nauki zarządzania w naszym regionie narasta. Dotychczas wielu menadżerów, którzy chcieli podnieść swą wiedzę na wyższy poziom zdobywało ją w innych miastach. Teraz, studia Executive MBA, które będzie realizował nasz Uniwersytet są właśnie dla nich. Menadżerowie w przyszłości będą musieli być przywódcami z wizją i mam nadzieję, że uda nam się ich, jako naszych studentów, tak wykształcić - dodaje dyrektor Instytyutu Zarządzania.

Program studiów Executive MBA obejmuje cztery semestry zajęć (czyli 2 lata) i 555 godz. nauki, która jest rozdzielona na 20 trzydniowych sesji. Jego uczestnicy będą mogli zdobyć i pogłębić kompetencje w zakresie zarządzania, finansów oraz umiejętności miękkich, takich jak kierowanie zespołem, wystąpienia publiczne czy negocjacje biznesowe.

- Program został podzielony na sześć bloków tematycznych (m.in. zarządzanie strategiczne, ekonomia i prawo, psychologia biznesu) skupiających przedmioty z tych obszarów. Program MBA daje całościowe rozumienie biznesu, niejako widok z góry na całość funkcjonowania biznesu, na całość funkcjonowania organizacji i jej otoczenia. Umiejętności, które przekazujemy mają charakter praktyczny, bowiem nasi prowadzący zajęcia to głównie ludzie z doświadczeniem biznesowym z różnych branż - wyjaśnia dr Przemysław Wajda, dyrektor Programu MBA w GFKM.

Rekrutacja do Executive MBA w Białymstoku będzie trwała do 30 września 2019 roku.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów posiada międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Program Executive MBA GFKM należy do Klasy Mistrzowskiej ratingu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Obecnie GFKM prowadzi studia Executive MBA dla 20 grup (430 uczestników), a od 1991 roku wykształciła ponad 3 tys. menadżerów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna