Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka 2015. Nie wszyscy maturzyści wybierają się na tegoroczne bale

Dominika Rucińska [email protected]
Emil, Adami Damian wciąż wahają się, czy wybrać się na ten wystawny bal, jakim jest studniówka. Chłopcy mają za to dość oryginalne pomysły na przystrojenie sali. Myślą o stylu arabskim.
Emil, Adami Damian wciąż wahają się, czy wybrać się na ten wystawny bal, jakim jest studniówka. Chłopcy mają za to dość oryginalne pomysły na przystrojenie sali. Myślą o stylu arabskim. Dominika Rucińska
Zbliża się czas studniówek. Zapraszanie partnerów, strojenie sal i szykowanie kreacji to tylko niektóre z zadań, które czekają na tegorocznych maturzystów.

Przed egzaminem dojrzałości uczniowie klas maturalnych przygotowują się do jednego z ważniejszych wyzwań w swoim życiu. Sto dni przed maturą to ważny moment, na dodatek to ostatni dzwonek na naukę. Jednocześnie to czas, gdy uroczystym balem kończy się beztroski okres szkolnej laby. Nadchodzi moment, w którym warto zastanowić się nad swoją przyszłością. Dlatego okres stu dni przed maturą zazwyczaj świętuje się hucznie i wyprawia szkolne bale zwane studniówkami. Podobnie jak sam egzamin taka okazja wymaga sporo pracy.

Warunkiem dobrej zabawy jest przede wszystkim dobre towarzystwo. Dlatego, by miło spędzić czas najlepiej odpowiednio wcześniej zaprosić wybraną osobę.

Wśród licznych przygotowań wiążących się z tym wyjątkowym wieczorem poza przystrojeniem sali warto zadbać o własny wizerunek. W końcu tak ważny moment przed egzaminem dojrzałości należałoby uwiecznić. Dlatego najlepiej zadać sobie pytanie, jak powinni wyglądać na balu dorośli już uczniowie i ubrać się odpowiednio do okazji.

Jeśli chodzi o pomysł na dekorację klasy daję moim uczniom wolną rękę

Katarzyna Kaszuba, Wychowawczyni klasy 3F

Zazwyczaj na tego rodzaju okazjach obowiązuje pewien "dress code". Niektóre szkoły - szczególnie te z tradycjami - wyznaczają dość surowe ramy stroju, co nie zawsze podoba się uczniom.

Są jednak dobre strony takiego kanonu - dzięki temu zgromadzeni na balu abiturienci ubrani są elegancko ,w podobnym stylu. Ponadto dzięki temu można uniknąć nieprzyjemności ze strony bardziej konserwatywnej części ciała pedagogicznego. Ale strój to nie tylko ubiór. Ważną jego częścią są dodatki - wygodne, eleganckie buty i w przypadku dziewcząt - odpowiednio dobrana torebka, naszyjnik czy delikatny makijaż. Jakie są tegoroczne trendy w makijażu?

- Najważniejsze, aby makijaż był zrównoważony - mówi kosmetyczka Iwona Sadowska z salonu "Natura" - Warto skoncentrować się na jednym akcencie. Podkreślić oczy albo usta. Zbyt wyraźny makijaż sprawi, że twarz przybierze formę maski.

- W tym roku przeważają brokaty i kolory metaliczne - wyjaśnia Zofia Sadowska, stylistka -Twarz powinna być matowa, a powieki lekko podkreślone. Jednak dziewczęta przeważnie stawiają na klasykę - makijaż powinien być tylko dodatkiem do wybranej kreacji. Koszt wykonania takiego profesjonalnego makijażu wynosi przeważnie ok. 50 - 70 zł. Do tego dochodzą koszty wyprawienia balu - orkiestra, gorące posiłków, materiały na przystrojenie sali czyli w sumie 230 -250 zł. Nieco więcej - gdy zapraszamy partnera z innej szkoły. Chyba nie trzeba dodawać, że do tego dochodzą jeszcze koszty stroju.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna