Studniówki 2018. Bal studniówkowy Zespołu Szkół nr 6 w...

  Studniówki 2018. Bal studniówkowy Zespołu Szkół nr 6 w hotelu LOFT w Suwałkach (zdjęcia)

  Magdalena Siemińska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Studniówka 2018: VII LO w Suwałkach w hotelu LOFT
  1/27
  przejdź do galerii

  Studniówka 2018: VII LO w Suwałkach w hotelu LOFT ©Magdalena Siemińska

  W sobotę na balach maturalnych bawili się uczniowie aż trzech suwalskich szkół. W centrum bankietowym Astoria bawiło się blisko 130 abiturientów III LO z oddziałami dwujęzycznymi.
  Sezon studniówkowy w Suwałkach trwa w najlepsze. W piątek, jako pierwsi w mieście poloneza zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego. Maturzyści ten wyjątkowy dzień postanowili uczcić w hotelu LOFT. Na balu bawiło się 54 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi przyznają oni - iż kroki poloneza ćwiczyli od miesiąca i uczynili wszystko, aby w tańcu przed zgromadzonymi gośćmi wypaść jak najlepiej.
  Przyszli absolwenci szkoły, Krystian Dawidowicz oraz Dawid Bernatowicz deklarują - że podczas balu skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie i nie myślą jeszcze o tym, że przed nimi egzamin dojrzałości.  Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań skierowanych do dyrekcji oraz wychowawców poszczególnych klas oraz wręczenia kwiatów i prezentów. Następnie dyrektor szkoły – Joanna Woronko, w swoim przemówieniu wspominała jak przed rokiem uczniowie poprosili ją o pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia. Dyrektor zwróciła uwagę na trud jaki w wychowanie uczniów wkładają nauczyciele, po czym życzyła wszystkim – miłej zabawy, cudownego wieczoru i niezapomnianych chwil.

  W sobotę na balach maturalnych bawili się uczniowie aż trzech suwalskich szkół. W centrum bankietowym Astoria bawiło się blisko 130 abiturientów III LO z oddziałami dwujęzycznymi.  Salę w hotelu Szyszko wybrało na ten szczególny wieczór, drugie pod względem nauki w Suwałkach, VII LO. Uroczystość rozpoczęła się od przemowy dyrektor – Doroty Koncewicz – życzyła ona swoim uczniom, aby przez matury udało im się przejść tak tanecznym krokiem jakim dziś zatańczą poloneza. Także przewodniczący rady rodziców złożył podziękowania dyrekcji oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie przyszłych absolwentów szkoły. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego przypomniała wszystkim zgromadzonym, iż ich przygotowania do tego ważnego dnia rozpoczęły się dokładnie rok temu. Szczególne wyrazy wdzięczności złożono jednej z uczennic – Katarzynie Mordas, która jak twierdzi jej koleżanka Zofia Antonina Mackiewicz – była sercem i mózgiem całej operacji. Odtańczony polonez w tej szkole był wyjątkowy – zapoczątkowali go nauczyciele pracujący w szkole, wykonali układ choreograficzny stworzony specjalnie dla nich przez jedną z uczennic Igę Borejszo, która na co dzień tańczy w SOKu. Następnie w rytm poloneza ruszyli uczniowie poszczególnych klas z podziałem na profile. Wicedyrektor szkoły Marcin Orzechowski wspomina – że przygotowania do poloneza trwały już od listopada i były prowadzone przez choreografów. W balu maturalnym udział wzięło 130 osób z czego ok. 60 to przyszli absolwenci szkoły.  Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego znakomicie bawili się w restauracji Ludowej.

  To jeszcze nie koniec maratonu studniówkowego. Poloneza w najbliższym czasie mają zamiar zatańczyć abiturienci Zespołu Szkół nr 4, I LO im. Marii Konopnickiej oraz II LO im. Z. Podhorskiego.

  Studniówka Zespół Szkół Nr 3 w Bielsku Podlaskim

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)