MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Suwałki > Kierowcy narzekają na stan ul. Nowomiejskiej i Młynarskiego

(jsz)
Dziury pojawiają się zawsze w tych samych miejscach, tylko coraz większe - skarżą się kierowcy na ul. Nowomiejską i Młynarskiego. Czy zarządca czeka aż ktoś straci na nich koło?

Ludzie nie zostawiają na wspomnianych ulicach suchej nitki. Tym bardziej, że ich stan z roku na rok jest coraz gorszy.

- Na Młynarskiego niektóre dziury mają po pół metra średnicy - opisują nasi Czytelnicy. - Droga jest tak wąska, że nie da się ich nawet ominąć.

Kiepsko jest też na ul. Nowomiejskiej, zwłaszcza od gazowni do ronda na Świerkowej.

- Gwałtowne uskoki asfaltu, za nisko osadzone studzienki i dziury - wyliczają kierowcy. - Kiedy z naprzeciwka jedzie jakiś duży pojazd, wpada się prosto na wyboje. Kiedy ten problem wreszcie zniknie?

Sygnały Czytelników przekazaliśmy Miejskiej Dyrekcji Inwestycji, która odpowiada za te ulice.

- Dziury staramy się w miarę możliwości łatać - mówi Tomasz Drejer z MDI. - Przekażę informacje naszej ekipie remontowej.

Dodaje jednak, że to tylko rozwiązanie tymczasowe. Asfalt na Młynarskiego jest bardzo cienki, a do tego położony na słabej podbudowie. Nie wytrzymuje więc tak dużego natężenia ruchu. Podobnie jest na Nowomiejskiej.

Dodatkowo, na całej długości wspomnianego odcinka jest uskok. Zbiera się tam woda, co jeszcze pogarsza jazdę. Nie mówiąc już o tym, że ulica jest co najmniej o metr za wąska. Problemy kierowców definitywnie rozwiązałaby przebudowa tych dróg.

- Mamy już opracowaną koncepcję na Młynarskiego - pociesza Drejer. - Ulica będzie poszerzona, pojawią się też dodatkowe parkingi. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszą prace, bo na razie na inwestycję brakuje pieniędzy. Mamy za sobą dopiero wstępny etap.

Lepsze perspektywy ma Nowomiejska. Są szanse, że w przyszłorocznym budżecie zostaną zarezerwowane pieniądze na nieco większe prace, niż tylko łatanie dziur. Być może uda się tam położyć nowy asfalt.

- Zakres remontów związany jest też z planowaną budową sali widowiskowej przy Jana Pawła II. - wyjaśnia Tomasz Drejer. - Trzeba będzie z każdej strony zapewnić do niej dobry dojazd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna