MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje wymierne korzyści dla inwestorów

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
starostwo powiatowe w Siemiatyczach
25 marca w Siemiatyczach odbyła się konferencja „Wsparcie inwestycyjne dla inwestorów- nowe rozwiązania” skierowana do przedsiębiorców, którzy już inwestują lub dopiero myślą o działaniu na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mającej swoją podstrefę między innymi w powiecie siemiatyckim.

Wiceprezes Zarządu SSSE przypomniał, że od tego roku obniżone o połowę zostały wysokości nakładów inwestycyjnych, które uprawniają do skorzystania przez przedsiębiorcę z ulg podatkowych. Opowiadał także o innych udogodnieniach, z których mogą korzystać inwestorzy działający na terenach objętych Strefą. Swoje formy wsparcia zaprezentowali również przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, a o rozwoju sieci dystrybucji gazu mówił dyrektor białostockiego oddziału Zakładu Gazowniczego PSG Sp. z o.o.

Obecny na spotkaniu poseł Jarosław Zieliński podkreślał wagę funduszy pozyskiwanych z rządowych projektów między innymi przez powiat siemiatycki. Wyjaśniał, że pieniądze dla samorządów to jednocześnie praca i możliwości działania dla przedsiębiorców.

- Cieszę się iż w ramach rządowego programu Polski Ład do powiatu siemiatyckiego dotychczas trafiło 67 milionów złotych, a jestem pewny, że tych pieniędzy w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze więcej. Czekamy na rozstrzygnięcia drugiej edycji programu i jestem przekonany iż ponownie miliony złotych z „Polskiego Ładu” popłyną do samorządów, by mogły realizować oczekiwane przez mieszkańców inwestycje - mówił poseł Jarosław Zieliński. – Wsparcie inwestycyjne dla gmin i powiatów, bardzo często przekłada się na wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw, które wykonują różnego rodzaju prace w ramach poszczególnych inwestycji samorządowych.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna swoim zasięgiem obejmuje całe województwo podlaskie, 2 powiaty województwa warmińsko-mazurskiego: ełcki i gołdapski oraz 4 powiaty województwa mazowieckiego: łosicki, ostrowski, sokołowski i węgrowski. Podstrefa Siemiatycze obejmuje teren o powierzchni ponad 10 ha.

Organizatorem konferencji był starosta siemiatycki Marek Bobel i dyrektor SSSE Leszek Dec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna