Świąteczne życzenia od biskupów

(red)
Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem życia nad śmiercią i nadzieją, że my, którzy współumieramy z Chrystusem, z Nim też żyć będziemy - Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

Arcybiskup Edward Ozorowski: Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem życia nad śmiercią i nadzieją, że my, którzy współumieramy z Chrystusem, z Nim też żyć będziemy (2Tm 2,11). Życzę czytelnikom Gazety Współczesnej wielkanocnej radości i zapału do życia zgodnie z Ewangelią.

Arcybiskup Edward Ozorowski
Arcybiskup Edward Ozorowski

Arcybiskup Edward Ozorowski
Metropolita Białostocki

+ Jakub: W dzień Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, kiedy nadzieja na życie wieczne wnosi w nasze serca ogromną radość, Czytelnikom Gazety Współczesnej nieprzemijającej nadziei, pokoju i miłości. Zmartwychwstały Pan niech obdarzy wszystkich dobrym zdrowiem i pomaga w kroczeniu drogą Ewangelii, byśmy osiągnęli zbawienie i stali się uczestnikami Jego wiecznego Królestwa

+ Jakub
+ Jakub

+ Jakub
Prawosławny Arcybiskup Białostocki i Gdański

+ Jerzy Mazur: Przeżywamy z radością Tajemnice Paschy. Po dniach Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego na nowo rozbrzmiewa z mocą Wielkanocne Alleluja. Tak bardzo nam tej mocy potrzeba. Ze zdumieniem i bólem patrzymy jak świat pogrąża się w grzechu i bezradności. Ale Jezus zmartwychwstał. Jest Zwycięzcą i Światłością Świata. On jeden potrafi nadać sens cierpieniu i śmierci, rozjaśnić mroki świata i ludzkich serc.

Chrystus Zmartwychwstały umocni nas do stawania się stróżami poranka wielkanocnego, byśmy z entuzjazmem wypełniali Jego słowa „Idźcie i głoście”. Chrystusowy nakaz jest wielkim i nadal aktualnym poleceniem misyjnym, danym całemu Kościołowi. Odkrywajmy na nowo, że wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami posłanymi do dawania świadectwo o Chrystusie Zmartwychwstałym w dzisiejszym świecie.

+ Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki
+ Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki

**Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem

  • Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki**

+ Janusz Stepnowski: Nasz Pan Jezus Chrystus w Świętą Noc Zmartwychwstania skruszył więzy śmierci i jako Zwycięzca wyszedł z otchłani. Dopiero teraz, gdy znamy doświadczenie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, lepiej słyszymy słowa, które wypowiadał, jaśniej rozumiemy znaki, których dokonywał oraz pełniej odkrywamy znaczenie Chleba, który nam zostawił. Umocnieni Jego obecnością patrzymy z ufnością w przyszłość i odczytujemy naszą powinność wspierania i budowania porozumienia między narodami, które zapewni wszystkim kontynentom sprawiedliwość i chleb, wolność i pokój (por. Modlitwa za Europę).

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam - Umiłowani Diecezjanie - abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.

+ Janusz Stepnowski
+ Janusz Stepnowski

+ Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie