Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świetna okazja do wypromowania swoich działań, swojej wsi i gminy. W konkursie są nagrody

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Nagrody i wyróżnienia podczas ubiegłorocznego finału konkursu kilkudziesięciu grupom, stowarzyszeniom, a także liderom środowisk wiejskich za ich działalność na rzecz lokalnych społeczności wręczył m.in. Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego
Nagrody i wyróżnienia podczas ubiegłorocznego finału konkursu kilkudziesięciu grupom, stowarzyszeniom, a także liderom środowisk wiejskich za ich działalność na rzecz lokalnych społeczności wręczył m.in. Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego UMWP
Można zgłaszać udział do VI edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Celem konkursu jest pobudzenie aktywności mieszkańców wsi oraz ich zaangażowania we wspólnych inicjatywach w województwie podlaskim. Chodzi o działania na rzecz lokalnych społeczności.

Regionalna Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim zaprasza do udziału w VI edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Konkurs ma charakter otwarty i obejmuje inicjatywy przeprowadzone od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Laureaci poprzednich edycji mogą wziąć udział w konkursie, ale muszą zgłosić inną inicjatywę niż w latach poprzednich. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie formularza zgłoszeniowego do 14 września.

Olimpiada z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę uczestników. Wziąć w niej udział mogą zarówno grupy formalne (stowarzyszenia, fundacje, jednostki OSP, sołectwa), jak też grupy nieformalne mieszkańców wsi bądź gminy i lokalni liderzy.

Formularz zgłoszeniowy z dopiskiem Konkurs „Olimpiada Aktywności Wiejskiej” należy złożyć w jednym egzemplarzu w formie papierowej oraz elektronicznej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Marii Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
e-mail: [email protected]

Laureatom konkursu zostaną przyznane nagrody pieniężne. Nagrody przyznawane są na cele związane z zaspokajaniem potrzeb społeczności, w której realizowane były inicjatywy konkursowe. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi najpóźniej do 31.12.2020 r.

Warto wziąć udział VI edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej aby pokazać innym, że można i trzeba być aktywnym oraz zainspirować innych do działań.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wpłynęły 62 zgłoszenia. Projekty pokazały, że ludzie są kreatywni. Były to na przykład: festyny rodzinne, zakładanie parków, warsztaty kulinarne i artystyczne, szkolenia ratownicze, organizacja turniejów i rajdów. Kapituła konkursu przyznała nagrody za pierwsze miejsca po 5 tys. zł, a siedmiu inicjatywom w każdej kategorii przyznała wyróżnienia pieniężne po 500 zł. W V edycji pierwsze miejsce zajęło Sołectwo Hołody za inicjatywę "Park – rodzinne miejsce odpoczynku".

Czytaj też:
W Chrabołach seniorzy się nie nudzą - woskowali i farbowali tkaniny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna