Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sypialnia według chińskiej filozofii feng shui to dobra energia i lekki sen [ZDJĘCIA]

(d)
Filozofia feng shui wskazuje na to, że nie tylko my wpływamy na naszą prywatną przestrzeń, ale wystrój mieszkania kształtuje również nas. Aranżacja pomieszczenia uwzględniająca zasady tej starożytnej sztuki sprawi, że zapanuje w nim idealna harmonia. Stosując się do jej zaleceń, stworzymy sypialnię, w której nie zabraknie dobrej energii!
Filozofia feng shui wskazuje na to, że nie tylko my wpływamy na naszą prywatną przestrzeń, ale wystrój mieszkania kształtuje również nas. Aranżacja pomieszczenia uwzględniająca zasady tej starożytnej sztuki sprawi, że zapanuje w nim idealna harmonia. Stosując się do jej zaleceń, stworzymy sypialnię, w której nie zabraknie dobrej energii! Comforteo
Aby w sypialni krążyła dobra energia, warto przy jej aranżacji wykorzystać zasady starożytnej filozofii feng shui. Pomieszczenie to jest bardzo ważne w każdym mieszkaniu i dlatego powinno ono być jak najbardziej zharmonizowane i uporządkowane.

Najważniejszym założeniem feng shui, tj. starożytnej chińskiej filozofii (z chińskiego feng – wiatr, shui – woda) jest prawidłowe ukierunkowanie przepływu wszechobecnej w domu energii. A ta przemieszczająca się po sypialni jest według niej najważniejsza – bo właśnie to pomieszczenie kumuluje pozytywną energię chi i wycisza umysł po całym dniu pracy. By jednak wypracować taki spokojny sen, trzeba poświęcić mu trochę czasu. Ale warto to zrobić, bo efekty nawet najmniejszych zmian mogą nas szybko pozytywnie zaskoczyć.

Miękkie i puszyste tkaniny

Chińska filozofia polega na zapewnieniu swobodnego przepływu życiowej energii. Jednym z elementów, który go warunkuje jest aranżacja przestrzeni, odzwierciedlająca to, jak żyjemy. W naszej sypialni powinien zapanować przyjemny i przytulny nastrój. Jak go osiągnąć? Otaczajmy się miękkimi, puszystymi, „ciepłymi” tkaninami, które pozwolą nam się odprężyć i poczuć bezpiecznie. Dzięki temu wystrój sypialni będzie zgodny z naszym stylem życia.

Łóżko bez „przeszłości”

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Zgodnie z zasadami feng shui nie powinniśmy wstawiać do niej mebli, które nie są nowe. Dlaczego? Według chińskiej filozofii magazynują one energię, która zaburza wewnętrzną równowagę. Choć odziedziczone po przodkach antyki są przepiękne i mają wartość sentymentalną, nie powinny zagościć w naszej sypialni. Zadbajmy o to, by łóżko było nowe.

Wybierając posłanie, zwróćmy uwagę na to, aby jego rama była wykonana z naturalnych materiałów. Co więcej, pamiętajmy również o stonowanych kolorach tkanin tapicerskich, które korzystnie wpływają na poczucie harmonii. Inna zasada feng shui wskazuje, że posłanie powinno znajdować się możliwie najwyżej nad ziemią. Dlatego wybierajmy wysokie materace, których konstrukcja składa się z trzech warstw pianek: termoelastycznej, wysokoelastycznej i lateksowej. W ten sposób nie tylko wpłyniemy na swój komfort i harmonię, ale uzyskamy też „puszyste” posłanie, idealne do przyjemnego odpoczynku w nocy.

Opływowe kształty i wysokie wezgłowie

Kolejną kluczową zasadą feng shui, którą warto kierować się w trakcie poszukiwań nowego łóżka, to wybór mebli z zaokrąglonymi krawędziami. Opływowe kształty wpływają na nas wyciszająco i ułatwiają przepływ energii w pomieszczeniu. Co więcej, zaokrąglone krawędzie idealnie wpiszą się w zimową, przytulną aranżację sypialni. Będą tworzyły idealne połączenie z miękkimi tkaninami oraz tapicerkami łóżek. Ważne jest również wezgłowie posłania – im wyższe, tym lepsze.

– Wysoki zagłówek nie tylko wpływa na walory estetyczne łóżka, ale co ważniejsze, dopełnia filozofię dobrego snu. Dlaczego? Ze względu na to, że „działa” wyciszająco. Oczywiście gabaryty wezgłowia powinny być proporcjonalne do wymiarów posłania, jednak w dużych sypialniach zdecydowanie najbardziej efektowny okaże się zagłówek o wysokości 106, a nawet 120 cm. Pamiętajmy również o tym, że regularne przeszycia wezgłowia i stylowe piki spotęgują, tak potrzebne w sypialni, poczucie błogiego spokoju i harmonii – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Ustawienie mebli

Zasady feng shui są bezwzględne, kiedy przechodzimy do kwestii umiejscowienia łóżka w sypialni.
Posłanie nie powinno być usytuowane na linii okno-drzwi, ponieważ zaburza to przepływ energii. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy spać zwróceni nogami w stronę drzwi. Ustawmy łóżko wezgłowiem do ściany, pozostawiając po obu jego stronach tyle samo miejsca, aby każdy z wypoczywających miał taki sam dostęp do posłania. Pamiętajmy również o tym, by nie urządzać sypialni bezpośrednio nad garażem lub inną sypialnią. Unikajmy umieszczania posłań we wnękach – to nie jest dobre miejsce do snu. Chińska filozofia wskazuje, że wędrująca energia powinna opływać łóżko z trzech stron.

Nastrojowe światło

Elementem harmonijnej, zimowej sypialni jest nastrojowe i subtelne światło. Postawmy na lampki nocne z abażurami z tkanin w stonowanych kolorach. Drugim wariantem są lampy z kloszami z „mlecznego” szkła. Pamiętajmy też, by unikać wieszania oświetlenia bezpośrednio nad łóżkiem, ponieważ w ten sposób negatywnie wpłyniemy na swój wewnętrzny spokój i komfortowy, regenerujący sen.

https://poranny.pl/obniz-cholesterol-przepisy-na-dobre-dania-jadlospis-1500-kcal/ar/13293531

FLESZ PLASTIK ZAKAZANY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna