Szachy. Dariusz Klimaszewski z tytułem mistrza Polski seniorów i bez turniejowej porażki

Zwycięzcy mistrzostw Polski seniorów (od lewej): Andrzej Bętkowski, Dariusz Klimaszewski i Manfred Mannke. archiwum prywatne
Dariusz Klimaszewski z MUKS Stoczek 45 Białystok został szachowym mistrzem Polski seniorów wygrywając turniej w Szklarskiej Porębie.

Mistrz FIDE Dariusz Klimaszewski powrócił do szachowej rywalizacji po wieloletniej przerwie i to od razu z sukcesami. Były zawodnik Jagiellonii Białystok, a później Hańczy Suwałki, a obecnie MUKS Stoczek 45 Białystok miesiąc temu zwyciężył w II Mistrzostwach Seniorów Państw Grupy Wyszehradzkiej w Ustroniu, a w niedzielę sięgnął już po mistrzostwo Polski seniorów w Szklarskie Porębie.

W turnieju, w którym uczestniczyli zawodnicy powyżej 55 lat w 9 partiach zdobył siedem punktów, notując 5 zwycięstw i cztery remisy. Drugie miejsce zajął Andrzej Bętkowski (Drogowiec Kraków) - także 7 punktów, a trzecie Manfred Manke 6,5 pkt. W mistrzostwach wzięło udział 47 szachistów z całego kraju.

W tych dwóch tegorocznych startach Dariusz Klimaszewski nie przegrał ani jednej partii, notując 11 wygranych i 7 remisów. Najbliższym startem białostockiego szachisty będą lipcowe Mistrzostwa Europy Seniorów w Lublinie, w których prawo gry mają zawodnicy powyżej 50 lat, a jesienią mistrzostwa świata seniorów w Asyżu we Włoszech.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani