Szachy. Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Białostoczanie na podium

Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej w Szachach - Suwałki 2022
Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej w Szachach - Suwałki 2022 facebook/fundacja jaćwież
W Suwałkach rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej w Szachach. W turnieju open na podium znalazła się trójka białostoczan.

Przez dwa dni Suwałki były stolicą polskich szachów. W Suwałki Arena z udziałem ponad 200 szachistek i szachistów rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej, czyli popularnym blitzu.

Turniej open zakończył się sukcesem szachistów wywodzących się z Białegostoku, którzy opanowali całe podium. Mistrzem Polski został były szachista MUKS Stoczek 45 Białystok, a obecnie reprezentujący Miedź Legnica arcymistrz Grzegorz Nasuta, który w 15 partiach zdobył 12,5 pkt. Wicemistrzostwo zdobył mistrz międzynarodowy Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok) 12 pkt. Brązowy medal wywalczył natomiast wychowanek Stoczka Kacper Żochowski (Strzelec Strzelce Opolskie) 11,5 pkt. Na szóstym miejscu uplasował się Iwo Karolczuk (MUKS Stoczek 45) 10,5, a 15.miejsce zajął Dawid Jasiulewicz (Hańcza Suwałki) 10,5 pkt.

W turnieju kobiet po raz 4 z rzędu mistrzynią Polski została arcymistrzyni Klaudia Kulon wyprzedzając na podium jedenastokrotną mistrzynię blitza w historii arcymistrzynię Monika Soćko. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Michalina Rudzińska (Strzelec Strzelce Opolskie) wychowanka Hańcza Suwałki.

W turnieju drużynowym open zwyciężył Hetman Katowice. Piąte miejsce zajął MUKS Stoczek I Białystok, a siódme Hańcza II Suwałki. Natomiast w turnieju drużynowym kobiet zwyciężyły szachistki Gostmat 83 Gostynin. Brąz wywalczyły zawodniczki MUKS Stoczek I Białystok. Na czwartym miejscu uplasowała się Hańcza I Suwałki.