MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szansa dla gmin. Magnes dla inwestorów

.

– Bardzo mnie cieszy, że inwestorzy chcą lokować swoje przedsięwzięcia w Łapach. Liczymy, że wkrótce powstaną nowe, tak bardzo oczekiwane i potrzebne, miejsca pracy. To szansa na ożywienie gospodarcze i rozwój naszej gminy, dlatego robimy wszystko, aby przyciągnąć do Łap inwestorów – mówi Urszula Łapińska, burmistrz Łap.

Tej szansy nie byłoby, gdyby gmina nie powiększała swoich terenów inwestycyjnych w Podstrefie Łapy TSSE.

– Naszymi nowymi terenami w Podstrefie interesują się już potencjalni inwestorzy – dodaje burmistrz Łap. – To inwestycja bardzo ważna gospodarczo, z którą łączą się duże oczekiwania społeczne.

A wszystko to jest możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Gmina otrzymała, bowiem pieniądze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

– Otrzymaliśmy blisko 14 mln zł dotacji – mówi Urszula Łapińska. – Równolegle prowadziliśmy przetarg na uzbrojenie tych terenów. Teraz trwają prace budowlane. Zgodnie z harmonogramem nowe uzbrojone tereny inwestycyjne w Łapach będą gotowe w listopadzie 2017 r.

W efekcie w miejscu ziemnych zbiorników po dawnej cukrowni powstanie kompleksowo uzbrojony teren inwestycyjny, atrakcyjny dla inwestorów.

Przykład Łap pokazuje, że warto zabiegać o przedsiębiorców, zachęcać ich, by właśnie tu rozwijali swoją działalność i

tworzyli miejsca pracy Taka szansa otwiera się teraz przed kolejnymi gminami naszego województwa.

Chodzi o planowany konkurs z poddziałania 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa – tereny inwestycyjne. Nabór ma ruszyć w grudniu.

W ramach funduszy europejskich będzie można otrzymać pieniądze na projekty dotyczące stworzenia nowej oraz rozwoju istniejącej infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego, tj. obejmujące uporządkowanie i przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych. Preferowane jest wykorzystanie pod inwestycje terenów zdegradowanych, miejskich nieużytków.

O dofinansowanie mogą się starać samorządy.

– Fundusze unijne mają znaczący wpływ na rozwój samorządu. Zdecydowanie uważam, że warto sięgać po nie na tworzenie terenów inwestycyjnych – podsumowuje Urszula Łapińska.

Pomoc, z jakiej mogą skorzystać samorządy, jest naprawdę duża. Dofinansowanie w przypadku tych projektów sięga aż 95 procent kosztów kwalifikowalnych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl.

Uwaga konkurs:
Mamy konkurs dla naszych Czytelników. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto może wystąpić o dofinansowanie w tym konkursie?
Odpowiedź należy przesłać na adres e-mail: [email protected]
Na odpowiedzi czekamy 15.11.2016 r. w godzinach od 9:00 do 14:00. Pierwsze trzy prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy.

REGULAMIN KONKURSU - KLIK

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna