Szczęście Warmii Grajewo

Jarosław Sarnacki
Strzał Michała Grygoruka (z prawej) z Warmii Grajewo blokuje obrońca Mazowsza Grójec J. Sarnacki
Grajewo. Wreszcie i nam dopisało szczęście w końcówce - powiedział Jan Kowalski, prezes Warmii Grajewo nawiązując do wiosennych porażek "Wilków" w ostatnich minutach.

Mecz rozpoczął się od fatalnego błędu bramkarza Przemysława Masłowskiego, który wykorzystał Przemysław Łaski. Prowadzenie gości tylko na chwilę załamało grajewian. W 10 min. znakomitą sytuację do strzelenia bramki zaprzepaścił Maksym Mirva. Bardzo ważne dla dalszego przebiegu było... niewykorzystanie w 15 min. "setki" przez Tomasza Jaskólskiego. Od tego momentu gospodarze atakowali coraz śmielej. Groźne strzały Sebastiana Świerzbińskiego i Bartłomieja Wierzbickiego obronił Paweł Młodziński. Wyrównującą bramkę zdobył głową Wierzbicki po rzucie rożnym Maksyma Mirvy.
Druga połowa na długo pozostanie w pamięci grajewskich kibiców, a ostatnie 15 minut to widowisko, które jak na dłoni pokazało piękno piłki nożnej. Gdy w 75 min. po przypadkowej ręce Konrada Kowalki, karnego wykorzystał Mariusz Solecki, nikt nie liczył na zwycięstwo gospodarzy. Ale ambitni grajewianie pokazali charakter. Najpierw było "wejście smoka" Ireneusza Piwko (pozyskany z Wissy Szczuczyn), który głową strzelił wyrównującą bramkę. W 3 min. doliczonego czasu gry, zwycięską bramkę, również głową, zdobył Świerzbiński. - Szczere gratulacje dla chłopaków. To bardzo cenne zwycięstwo, które pokazało, że można wygrywać i z faworytem - stwierdził Andrzej Ambrożej.

Wyniki i tabela III ligi

OKS 1945 Olsztyn - Freskovita Wysokie Mazowieckie 3:2 (1:0). Bramki: Lech 24, Suchocki 46, Łukasik 68 - Jakuszewski 68, Żuberek 78
Dolcan Ząbki - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0). Bramki: Wojtulewicz 31, Chudziński 83.
Radomiak Radom - Wigry Suwałki (mecz przełożony na 12 września, godz. 16.00)
Olimpia Elbląg - Stal Głowno 2:1 (2:1). Bramki: Mazurkiewicz 28, Trafarski 45 - Pepple 32.
UKS SMS Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 (0:2). Bramki: Zjawiński 20, Gurzęda 33
Orzeł Kolno - Nadnarwianka Pułtusk 0:3 (0:1)
Warmia Grajewo - Mazowsze Grójec 3:2 (1:1). Bramki: Wierzbicki 37, I. Piwko 86, Świerzbiński 90+3 - Łaski 6, Solecki 74 z karnego.
Concordia Piotrków Trybunalski - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 5:1 (3:1). Bramki: Jabłecki 11, Stasiak 16, 65, 90, Rachubiński 40 - Pietrasik 45
1. Dolcan Ząbki 5 13 7-1
2. Concordia 5 12 16-5
3. OKS 1945 Olsztyn 5 11 8-4
4. Świt 5 10 8-3
5. Freskovita 5 10 6-4
6. Mazowsze Grójec 5 8 12-7
7. Drwęca 5 8 8-9
8. Warmia 5 7 11-10