Jacek Kmiecik
Arkadiusz Milik (z prawej) odpadł z partnerami z Juventusu Turyn w Pucharu Włoch po porażce w rewanżu w półfinale z Interem Mediolan EPA/PAP
Inter Mediolan został pierwszym finalistą Coppa Italia w sezonie 2022/23. Zespół Simone Inzaghiego pokonał w dwumeczu Juventus Turyn (1:1, 1:0). Dzisiaj, to jest w środę, 25 kwietnia, „Nerazzurri” odnieśli pierwsze zwycięstwo nad Juve od 11 maja 2022 roku. Jedynego gola w rewanżu półfiału Pucharu Włoch strzelił obrońca Interu, Federico Dimarco w 15. minucie.

Szczęsny nie wystąpił, Milik zagrał po przerwie

W Juventusie nie wystąpił bramkarz Wojciech Szczęsny, który wolał dmuchać na zimne po tracheotomii w meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona i nie zdecydoewał się stanąć między słupkami. Natomiast iemiłosiernie krytykowany po ostatnim ligowym występie przeciw Napoli (0:1), napastnik Arkadiusz Milik wszedł na boisko w Mediolanie po przerwie, zastępując serbskiego pomocnika Filipa Kosticia. Arek niestety nie miał okazji do wykazania się swoimi snajperskimi umiejętniściami.

Obrońca Pucharu Włoch Inter Mediolan znowu w finale

Obrońcy trofeum z Mediolanu dotarli do finału Pucharu Włoch drugi rok z rzędu. „Bianconerri” nie doszli do decydującego meczu Coppa Italia pierwszy raz od 4 lat i po raz drugi od 9 lat.

Obrońca Pucharu Włoch Inter Mediolan triumfuje. Po pokonaniu Juventusu Turyn w rewnżu w półfinale zagra ponownie o Coppa Italia EPA/PAP

Juventus wygrał tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów. Od 4 kwietnia Juve odniosło zaledwie jedno zwycięstwo – nad Sportingiem w Lidze Europy (1:0). W tym okresie przegrali 4 razy i zanotowali 2 remisy.

Kolejny mecz Juventus rozegra 30 kwietnia – z Bologną na wyjeździe w 32. kolejce Serie A.

Rewanż półfinału Pucharu Włoch

Inter Mediolan – Juventus Turyn 1:0 (1:0)

Bramka: Dimarco 15.
Inter: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella (68. Brozović), Calhanoglu (82. Gagliardini), Mchitarjan, Dimarco (78. Gosens) – Dżeko (68. Lukaku), Lautaro Martinez (78. Correa).
Juventus: Perin – Bremer, Bonucci (68. Danilo), Alex Sandro – De Sciglio, Miretti (79. Pogba), Locatelli (63. Paredes), Rabiot, Kostić (46. Milik) – Di Maria – Chiesa.
Żółte kartki: Locatelli 59, Mchitarjan 90.

W drugim półfinale Fiorentina zmierzy się z Cremonese 27 kwietnia. W pierwszym meczu „Viola” wygrała 2:0. Finał Pucharu Włoch odbędzie się 24 maja.