Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szepietowo: Wiosenne Targi Ogrodnicze i Pszczelarskie

Barbara Kociakowska
Podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych w Szepietowie zawsze jest bardzo duży wybór iglaków. Natomiast największy wybór krzewów liściastych jest jesienią.
Podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych w Szepietowie zawsze jest bardzo duży wybór iglaków. Natomiast największy wybór krzewów liściastych jest jesienią. Fot. Archiwum
W związku z żałobą narodową Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przełożył Wiosenne Targi Ogrodnicze i Pszczelarskie na 24 i 25 kwietnia

Wybrane punkty programu

Wybrane punkty programu

Sobota
godz. 10 - 13 - pokaz tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego
godz. 10 - "Dobre praktyki w chowie matek pszczelich" ( pasieka PODR)
godz. 11 - "Suche kompozycje ozdobą naszych mieszkań - dobór gatunków i metody ich uprawy" - wykład (budynek główny, s. nr 4)
Niedziela
godz. 10-13 - pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego
godz. 10 - "Dobre praktyki w chowie matek pszczelich"
godz. 10-13 - spotkanie z czytelnikami i przyjaciółmi Wiadomości Rolniczych z okazji Jubileuszu 20-lecia (budynek główny - sala nr 4)
godz.13.30 - rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski.

Przyjedzie ponad 100 wystawców. Do Szepietowa przywiozą m.in. wiele iglaków, bylin, sadzonek kwiatów ogrodowych - również tych przeznaczonych na balkony. Będą także różne drzewka i krzewy owocowe.

Szkółkarze postarają się, by nie zabrakło nie tylko tych sadzonek, które podczas ostatnich targów cieszyły się największym zainteresowaniem, ale i tych, które dopiero wchodzą na rynek. Do tych najpopularniejszych należą tuje szmaragd, które najczęściej wybieramy na żywopłoty. Są ładne i gęste.

Dużym zainteresowaniem cieszą się formy strzyżone i szczepione - a więc iglaki na nóżkach. Ale nie tylko iglaki, bo coraz częściej sięgamy po drzewa w wersji mini - np. szczepione brzozy czy jarzębiny.

- Szczepimy je na różnej wysokości, najczęściej 1,5 i 2,5 metra - mówi Mirosław Skibicki z Kurian. Jak dodaje, widać, że ludzie szukają niskich drzew.

Hitem ostatniego sezonu stały się też stare odmiany jabłoni: antonówki, malinówki, kosztele.

- Mają one wiele zalet - mówi Mirosław Szymala z miejscowości Twarogi Wypychy. - Nie przemarzają, nie chorują. Ale, mimo to, ludzie poszukują ich przede wszystkim ze względu na smak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna