MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła i pracodawca razem promowali deficytowy zawód na Targach Edukacji i Prac w ZSZ nr 2 w Białymstoku (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Szkoła i pracodawca razem promowali deficytowy zawód na Targach Edukacji i Prac w ZSZ nr 2 w Białymstoku
Szkoła i pracodawca razem promowali deficytowy zawód na Targach Edukacji i Prac w ZSZ nr 2 w Białymstoku KAN
Ruszył nabór do I klasy, uczącej zawodu w ramach projektu „Szkoła KAN”, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku. Ofertę szkoły i pracodawcy można było poznać podczas marcowych Targów Edukacji i Pracy.

Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych to zawód deficytowy na podlaskim rynku pracy. Na jego naukę w kolejnej już klasie, pod patronatem białostockiej firmy KAN szanse będzie miało ok. 60 uczniów. Nauka zawodu realizowana jest w Branżowej Szkole I st. Nr 9, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. Podczas ostatnich Targów Edukacji i Pracy na Stadionie Miejskim w Białymstoku była okazja, by – przy jednym stoisku - zapoznać uczniów kończących szkołę podstawową, zarówno z ofertą szkoły, jak i przyszłego pracodawcy.

- Targi to tylko jedna z form promocji klasy patronackiej i nauki zawodu na tym deficytowym kierunku – mówi Wiesław Kalinowski, kierownik kształcenia praktycznego w ZSZ Nr 2. – Nasi nauczyciele i uczniowie odwiedzają też osobiście szkoły podstawowe na Podlasiu, pokazując m.in. na filmach video, jak wygląda nauka zawodu, także od strony praktycznej - zarówno w szkolnych pracowniach warsztatowych, jak w prawdziwych warunkach u pracodawcy, czyli w halach firmy KAN. A taka praktyczna nauka zawodu to kluczowy element tzw. kształcenia dualnego, łączącego teorię z praktyką - dzięki takim zajęciom w przyszłości uczniowie bezproblemowo odnajdą się w nowym miejscu pracy.

Prócz praktycznej nauki zawodu, prowadzonej przez specjalistów – praktyków, firma KAN – jako patron klasy, zapewnia też uczniom atrakcyjny program stypendialny, a absolwentom gwarancję pracy w rozwojowej firmie, przy obsłudze najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Zajęcia praktyczne odbywają się też w szkole, dysponującej pracowniami warsztatowymi, wyposażonymi w nowoczesne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i niezbędne pomoce naukowe. Po zakończeniu nauki, absolwenci profilu mogą też kontynuować edukację w 2-letniej branżowej szkole II stopnia, podnosząc swe kwalifikacje do poziomu technikum i dalej kształcić się na studiach technicznych.

Podczas, gdy trwa rekrutacja do klasy pierwszej, uczniowie ostatniej, trzeciej klasy przygotowują się do pierwszego egzaminu zawodowego, który odbędzie się w czerwcu br. Warto przy tym dodać, że ZSZ Nr 2 jest jedyną w Polsce szkołą, która prowadzi takie egzaminy dla zawodu operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szkoła i pracodawca razem promowali deficytowy zawód na Targach Edukacji i Prac w ZSZ nr 2 w Białymstoku (zdjęcia) - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna