Hat trick Adriano

(suw)
W akcji napastnik Interu, Adriano (przy piłce), który zdobył we wtorkowym meczu z FC Porto trzy bramki. Fotorzepa
Inter Mediolan pokonał FC Porto 3:1 (1:0) we wtorkowym meczu rewanżowym 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu był remis 1:1. Włoski zespół awansował do ćwierćfinału.

Trzy bramki Brazylijczyka Adriano dały Interowi awans do ćwierćfinałów LM. Włoski klub wyeliminował zwycięzców minionej edycji rozgrywek - FC Porto. Pierwszą bramkę Adriano zdobył już w szóstej minucie, kiedy piłka po jego strzale odbiła się Pedro Emanuela i myląc Vitora Baię wpadła do siatki. W 63 minucie obrońcy gości pomylili się zastawiając pułapkę ofsajdową i Brazylijczyk podwyższył na 2:0. Nadzieje Porto na korzystny rezultat przedłużył Jorge Costa, strzelając gola z bliska w zamieszaniu podbramkowym. Wtedy mecz nabrał tempa, a akcje przenosiły się z jednej na druga stronę boiska. Wynik ustalił Adriano po solowej akcji i uderzeniu z 15 metrów na siedem minut przed końcem spotkania.
Inter jest trzecim włoskim klubem w ćwierćfinale LM. Wcześniej awans uzyskały Juventus Turyn i AC Milan. W kolejnej rundzie grają także: Bayern Monachium, PSV Eindhoven, Olympique Lyon oraz angielskie FC Liverpool i Chelsea Londyn.
BRAMKI: 1: 0 - Adriano - 6 min, 2: 0 - Adriano - 63 min, 2: 1 - Jorge Costa - 69 min, 3: 1 - Adriano - 83 min.
INTER: Francesco Toldo - Ze Maria, Sinisa Mihajlovic, Marco Materazzi, Javier Zanetti, Juan Sebastian Veron (88 Andy van der Meyde), Esteban Cambiasso, Cristiano Zanetti, Dejan Stankovic (83 Kily Gonzalez), Adriano, Julio Ricardo Cruz (76 Obafemi Martins).
PORTO: Vitor Baia - Georgios Seitaridis, Ricardo Costa (66 Helder Postiga), Jorge Costa, Pedro Emanuel, Nuno Valente, Maniche Ribeiro, Costinha, Diego, Claudio (46-Quaresma), Benni McCarthy.