MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Psychiatryczny: Będzie nowy sprzęt i więcej łóżek dla chorych

hel
Placówka wzbogaci się m.in. o specjalistyczny sprzęt medyczny.
Placówka wzbogaci się m.in. o specjalistyczny sprzęt medyczny.
Piętro zostanie dobudowane, a istniejące oddziały suwalskiego "psychiatryka" zmodernizowane. Szpital wzbogaci się też o specjalistyczny sprzęt.

Projekt warty 12 mln złotych zakłada również organizację Spartakiady Transgranicznej dla pacjentów z krajów sąsiednich. Te, organizowane cyklicznie imprezy mają służyć nie tylko wymianie doświadczeń, ale też skutecznej rehabilitacji społecznej i zdrowotnej.

Aktualnie warunki w szpitalu psychiatrycznym nie są najlepsze. Przede wszystkim dlatego, że obiekt jest zbyt mały. Zmieni się to dzięki funduszom unijnym. Umożliwią one budowę kolejnego piętra i przebudowę istniejących pomieszczeń. Dzięki temu przybędzie 20 łóżek szpitalnych (aktualnie jest 40 - dop. aut.).

Placówka wzbogaci się również o specjalistyczny sprzęt medyczny służący do pielęgnacji i rehabilitacji pacjentów. Będą to m.in. urządzenia wielofunkcyjne, łóżka specjalistyczne oraz zestawy do opieki długoterminowej. Znaczne środki zostaną przeznaczone na poprawę warunków pracy personelu.
W ramach projektu zaplanowano także przeprowadzenie specjalistycznych kursów z dziedziny psychogeriatrii i opieki długoterminowej oraz kursów językowych dla personelu.

Szpital planuje również uruchomienie punktu wsparcia i informacji dla pacjentów z zaburzeniami psychogeriatrycznymi oraz ich rodzin. Ma on służyć wzmacnianiu zdrowia psychicznego u osób w podeszłym wieku, a także przeciwdziałać kryzysom psychicznym lub wykluczeniom społecznym osób z doświadczeniem choroby psychicznej a także zaburzeniami psychogeriatrycznym.

- W punkcie organizowane będą konsultacje psychologów, terapeutów, pielęgniarek, porady pracowników socjalnych oraz rozmowy z lekarzami i spotkania integracyjne z chorymi i rodzinami a także zajęcia ruchowe z rehabilitantami - podkreśla Bożena Łapińska, dyrektor szpitala.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna