Szpital tymczasowy na hali UMB gotowy na pierwszych pacjentów. Nie trafią tu ciężkie przypadki COVID-19

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Konferencja prasowa przed szpitalem tymczasowym na hali UMB. Dzień przed uruchomieniem (26.03.2021 r.) Wojciech Wojtkielewicz
Szpital tymczasowy przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku już w sobotę będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. Nie trafią tu jednak chorzy z wybranymi chorobami współistniejącymi, w ciężkim stanie czy osoby mocno zaawansowane wiekowo. Jak mówią lekarze, warunki polowe nie pozwalają na optymalną opiekę nad takimi pacjentami.

Na hali Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku trwają ostatnie prace przygotowawcze przed jutrzejszym uruchomieniem. Być może już 27 marca trafią tu pierwsi pacjenci chorzy na COVID-19.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewody podlaskiego, dyrekcji szpitala oraz lekarzy, którzy będą nadzorować leczenie w szpitalu tymczasowym, zaprezentowano koncepcję funkcjonowania szpitala.

- W ciągu ostatnich czterech tygodni nastąpił wzrost pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19. W związku z tym zwiększamy liczbę łóżek, co odbywa się w dwóch kierunkach: zwiększamy bazę w szpitalach stacjonarnych oraz angażujemy szpitale tymczasowe - mówił Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. - Szpital przy ul. Żurawiej działa od 10 grudnia, ten na hali UMB do tej pory nie był używany i pełnił funkcję punktu szczepień. Teraz będziemy go uruchamiać.

Od soboty (27 marca) na hali UMB do dyspozycji będzie 56 łóżek covidowych oraz 4 respiratorowe. To na początek. Jeśli będzie taka potrzeba, szpital może zapewnić leczenie 80 pacjentom.

- Przyjmowane będą tu osoby z pełnym rozpoznaniem choroby, nie z podejrzeniem zakażenia. Nie mamy bowiem możliwości, aby w warunkach polowych każdego pacjenta odseparować - podkreślał doc. Jan Kochanowicz, dyrektor USK w Białymstoku.

W szpitalu tymczasowym będzie pracował w większości personel medyczny i niemedyczny delegowany z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Kadrę zasili też kilka osób skierowanych przez wojewodę podlaskiego z innych placówek. Całością kierować będzie prof. Anna Moniuszko-Malinowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB.

- Kryteria przyjęcia do szpitala tymczasowego są ściśle określone i obowiązują wszystkie tego typu szpitale - zaznacza Moniuszko-Malinowska. - Przyjęte zostaną osoby z pozytywnym wynikiem testu RT-PCR lub testu antygenowego, które będą też miały przeprowadzoną diagnostykę radiologiczną. Warunki nie pozwalają na hospitalizację osób niestabilnych oddechowo lub krążeniowo, pacjentów w stanie zagrożenia życia, w stanie psychozy oraz w stanie zaostrzenia chorób przewlekłych.

Jak mówi dyrektor USK, szpital tymczasowy będzie dysponował karetką, która w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, będzie mogła go błyskawicznie przetransportować na szpitalny oddział ratunkowy przy ul. Skłodowskiej.

- Dopracowujemy kryteria przyjęć pacjentów w szpitalu tymczasowym. Rozważamy taką możliwość, aby pacjenci ustabilizowani oraz pacjenci młodzi, u których ryzyko wystąpienia powikłań jest dużo mniejsze, mogli być przeniesieni na halę UMB z ul. Żurawiej - mówi Jan Kochanowicz.

Wideo

Materiał oryginalny: Szpital tymczasowy na hali UMB gotowy na pierwszych pacjentów. Nie trafią tu ciężkie przypadki COVID-19 - Kurier Poranny

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 marca, 13:05, 189:

Facet z Pcimia, bez wykształcenia, bez stażu,nie mający pokrycia wydatków na jakieś 10 milionów, obiadujący z gangsterami (czy w Polsce są gangsterzy ? Przecież to zwykli złodzieje), zostaje prezesem ARiMR, potem Energi i następnie Orlenu, a wszyscy, którzy uważają to za dziwne są wrogami Polski.

Czegoś nie rozumiecie ???

Ładujesz swoje wypociny bez związku z artykułem. Więc się powtórzę. Zapisz się do klubu tych, co nie mają większych zmartwień. Możesz sobie Go obrzucać guanem, a nuż coś się przyklei. Co nie przeszkodzi widzieć mi w Orlenie firmy z klasą. Która się rozwija i modernizuje.

w
www.i.Bialystok.pl

https://ibialystok.blogspot.com/2020/11/szpitaletymczasowe.html https://youtu.be/SNTw3CGSHnY?t=1068 „Umieralnie” czy „szpitale tymczasowe”? Duszą was maskami, leczą tlenem? https://youtu.be/SNTw3CGSHnY „Tak można przechowywać zwłoki, nie leczyć ludzi”? Nie lepszy byłoby np. sanatorium, hotel lub akademik? Mają oddzielne pomieszczenia, na hali wszyscy pacjenci będą zarażać się od siebie? https://propolski.pl/dr-basiukiewicz-przedstawil-narodowa-strategie „Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy Człowiek bez tlenu umiera po 3 minutach, długotrwałe niedotlenienie uszkadza mózg. Dlatego rząd światowy chce, by nawet zdrowi byli chorzy na skutek braku skutecznego leczenia Amantadyną, nieskutecznych szczepionek i przyduszania maskami? Wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Testy dają w 30-90% fałszywe wyniki: Zamknęli firmy, zabronili oddychać świeżym powietrzem, zamknęli szpitale przed chorymi, skazali na śmierć przewlekle chorych, zabraniają spotkań, zamknęli dzieci, seniorów w domach, zakładają szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Reset: po bankructwie firm ludzie na zasiłkach, nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo.

Rządowi „doradcy” Simon, Horban, Flisiak przez których „rady” zmarło 40 000 Polaków to także doradcy producenta leku Remdesivir, którym kurację kosztującą 10 000 zł zalecają, zamiast skutecznej kuracji Amantadyną za 10 zł po której nikt nie umarł, wszyscy wyzdrowieli. Podłączenie do respiratora (chociaż zabija 90% chorych) jest drożej płatną procedurą dla szpitala niż podanie tlenu czy przewrócenie chorego na brzuch, by ułatwić oddychanie.

https://ibialystok.blogspot.com/2021/01/amantadyna.html Zamiast zaplanowanego ludobójstwa wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Skuteczny przebadany lek Amantadyna kosztuje 10 zł, w przeciwieństwie do nieskutecznych szczepionek zmutowanego wirusa po 1000 zł testowanych w pośpiechu i powodujących skutki uboczne i powikłania, czy respiratory zabijające 90% chorych.

Dziesiątki tysięcy chorych mogłoby nie umrzeć, także z powodu ograniczenia w dostępie do szpitali, nie mają uzasadnienia absurdalne dyktatorskie ograniczenia, zamknięcie gospodarki, szkół, hoteli, gastronomii, bankructwa firm, zadłużenie ludzi.

Media wywołujące koronapanike kłamią, władze na całym świecie zawiązały największy w historii spisek przeciwko obywatelom http://ibialystok.blogspot.com/2020/12/zabojczeszczepionki.html http://ibialystok.blogspot.com/2020/11/spisekcovid19.html

CZY AMANTADYNA NAPRAWDĘ LECZY COVID-19?

Gościem Doroty Łosiewicz jest @marcinwarchol, wiceminister @MS_GOV_PL.

https://www.youtube.com/watch?v=cVY8uqjINN4

M
Marek
26 marca, 18:44, Andre:

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

26 marca, 19:43, Gość:

Jakie leki....coś przegapiłem?

26 marca, 20:45, Michał:

A jak poprzednie 40 lat leczyli koronawirusy wywołujące grypę i inne podobne choroby? Problem w tym że z niewiadomych przyczyn lekarze nie chcą wypisywać antybiotyków które przez ostatnie wiele lat pomagały. Sam rok temu na początku tego cyrku miałem bardzo ciężką niewydolność oddechową i naprawdę wręcz musiałem być "bardzo stanowczy" wobec lekarza by mi dał antybiotyk który dopiero mi pomógł.

27 marca, 7:33, Gość:

Głupolu, antybiotyki nie działają na wirusy.

Głupolu... Dobre. To czym cię do tej pory leczyli covid..to, jeśli miałeś chorobę wywołaną koronawirusem? Witaminą C? Chyba nie. ;)

A
AB
26 marca, 19:50, Abadon:

a personel bedzie z ukrainy i czy kazdy dostanie specjalny zastrzyk jak w obozie ?

27 marca, 6:45, Gość:

Dyżurny "ekspert" całej Tysiącletniej Rzeszy Idiotów Adolf abadon dzieli się z nami swymi psychozami .

Od rana do wieczora

[email protected] Adolfa abadona

wyobraźnia bardzo chora

Od roku w urojeń swych blasku

rzuca się do kompa o brzasku

psychol codziennie stęka

jak dostępność szczepień

to dla niego wielka m0rdęga

Nikt nie chce takiego głąba szczepić

Bo po co ratować takiego w..uja

co całe dnie po necie się buja

Świat więc ma go w swej doopie

a on codziennie w delirium

sadzi swe teksty głupie

wiecznie toczy pianę

kłapie pyskiem psychozą najaranem

klei bezrozumnie bzdury z netu

będąc tylko tępym , antysemickim baranem .

Braki edukacji to rzecz straszna

robi z idioty netowego mesjasza

jęczy "gdzie jest wolność nasza"

łże , pomawia i ludzi przestrasza .

Szuka popleczników ta rozumu mara

wszak debilów w sieci jest co niemiara.

Takie nawiedzone dzbany w necie

to żadna w tych czasach nowina

nikomu na pewno nie będzie żal

zgonu tego antyszczepionkowego sk.syna .

A do psychiatryka kiedy idziesz?

G
Gość
26 marca, 18:44, Andre:

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

26 marca, 19:43, Gość:

Jakie leki....coś przegapiłem?

26 marca, 20:45, Michał:

A jak poprzednie 40 lat leczyli koronawirusy wywołujące grypę i inne podobne choroby? Problem w tym że z niewiadomych przyczyn lekarze nie chcą wypisywać antybiotyków które przez ostatnie wiele lat pomagały. Sam rok temu na początku tego cyrku miałem bardzo ciężką niewydolność oddechową i naprawdę wręcz musiałem być "bardzo stanowczy" wobec lekarza by mi dał antybiotyk który dopiero mi pomógł.

Głupolu, antybiotyki nie działają na wirusy.

G
Gość
26 marca, 18:44, Andre:

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

26 marca, 19:43, Gość:

Jakie leki....coś przegapiłem?

26 marca, 20:45, Michał:

A jak poprzednie 40 lat leczyli koronawirusy wywołujące grypę i inne podobne choroby? Problem w tym że z niewiadomych przyczyn lekarze nie chcą wypisywać antybiotyków które przez ostatnie wiele lat pomagały. Sam rok temu na początku tego cyrku miałem bardzo ciężką niewydolność oddechową i naprawdę wręcz musiałem być "bardzo stanowczy" wobec lekarza by mi dał antybiotyk który dopiero mi pomógł.

Następnym razem "bądź stanowczy" wobec doktora względem własnej eutanazji , niedouczony imbecylu .

G
Gość
26 marca, 19:50, Abadon:

a personel bedzie z ukrainy i czy kazdy dostanie specjalny zastrzyk jak w obozie ?

Dyżurny "ekspert" całej Tysiącletniej Rzeszy Idiotów Adolf abadon dzieli się z nami swymi psychozami .

Od rana do wieczora

[email protected] Adolfa abadona

wyobraźnia bardzo chora

Od roku w urojeń swych blasku

rzuca się do kompa o brzasku

psychol codziennie stęka

jak dostępność szczepień

to dla niego wielka m0rdęga

Nikt nie chce takiego głąba szczepić

Bo po co ratować takiego w..uja

co całe dnie po necie się buja

Świat więc ma go w swej doopie

a on codziennie w delirium

sadzi swe teksty głupie

wiecznie toczy pianę

kłapie pyskiem psychozą najaranem

klei bezrozumnie bzdury z netu

będąc tylko tępym , antysemickim baranem .

Braki edukacji to rzecz straszna

robi z idioty netowego mesjasza

jęczy "gdzie jest wolność nasza"

łże , pomawia i ludzi przestrasza .

Szuka popleczników ta rozumu mara

wszak debilów w sieci jest co niemiara.

Takie nawiedzone dzbany w necie

to żadna w tych czasach nowina

nikomu na pewno nie będzie żal

zgonu tego antyszczepionkowego sk.syna .

M
Michał
26 marca, 18:44, Andre:

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

26 marca, 19:43, Gość:

Jakie leki....coś przegapiłem?

A jak poprzednie 40 lat leczyli koronawirusy wywołujące grypę i inne podobne choroby? Problem w tym że z niewiadomych przyczyn lekarze nie chcą wypisywać antybiotyków które przez ostatnie wiele lat pomagały. Sam rok temu na początku tego cyrku miałem bardzo ciężką niewydolność oddechową i naprawdę wręcz musiałem być "bardzo stanowczy" wobec lekarza by mi dał antybiotyk który dopiero mi pomógł.

A
Abadon

a personel bedzie z ukrainy i czy kazdy dostanie specjalny zastrzyk jak w obozie ?

G
Gość
26 marca, 18:44, Andre:

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

Jakie leki....coś przegapiłem?

A
Andre

W szpitalu to ludzie umierają, a nie się leczą. A nie można dać leków i niech człowiek w domu się leczy? Wszyscy chyba wiemy jakie warunki są w polskich szpitalach... A tym bardziej w takich barakach, pewnie śmiertelność bedzie wynosiła z 70% :(

Dodaj ogłoszenie