Szpital w Łomży przestaje być jednoimienny. Od czerwca wznawia planowe przyjęcia (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Praca szpitala w Łomży wraca na normy
Praca szpitala w Łomży wraca na normy Archiwum
Szpital w Łomży jako pierwszy w Polsce przestaje być jednoimienny. Wojewoda podlaski wydał decyzję, a placówka przygotowuje się do wznowienia planowych przyjęć. Na początku zostaną uruchomione poradnie.

- Po spełnieniu wytycznych określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia z 22 maja, pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidujemy na koniec czerwca. Do tego czasu personel Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odbędzie wymaganą ww. rozporządzeniem kwarantannę i badania w kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostaną poddane dekontaminacji - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora w łomżyńskim szpitalu.

Zobacz też:Szpital w Łomży. Pierwszy w Polsce przestaje być jednoimienny! Wojewoda podlaski wydał decyzję

Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca. Pacjenci leczeni przewlekle zgodnie z listą oczekujących zostaną poinformowani telefonicznie przez personel szpitala o dokładnych terminach swoich wizyt u lekarzy specjalistów. Pozostali pacjenci na wizytę muszą zarejestrować się telefonicznie.

- Stan zagrożenia epidemicznego nie został odwołany i ze względów bezpieczeństwa musimy zachować środki ostrożności dotyczące przyjmowania pacjentów i poruszania się na terenie szpitala, dlatego też wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu - podkreśla Joanna Gryc.

Przypomnijmy, że powrót szpitala w Łomży do tzw. normalności to ulga dla pacjentów. Decyzja o przekształceniu placówki spowodowała wiele protestów, m.in. wśród mieszkańców, pozbawionych opieki medycznej na miejscu. O przywrócenie placówce możliwości normalnego działania apelowali też politycy, w tym zarząd województwa podlaskiego. Zwłaszcza, że jak się okazało, obłożenie w szpitalu, było niewielkie (placówka ma ok. 460 łóżek, od 16 marca do 18 maja przyjęła 225 pacjentów ). Niewielkie obłożenie także w innych szpitalach, ale i obecna sytuacja epidemiczna spowodowała, że rząd zdecydował o likwidowaniu szpitali jednoimiennych.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie