Takie prezenty cieszą

  Takie prezenty cieszą

  (agsa)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mikołaje-wolontariusze odwiedzają też dzieci w szpitalach

  Mikołaje-wolontariusze odwiedzają też dzieci w szpitalach

  Stworzą plac zabaw dla dzieci upośledzonych z białostockiej szkoły, zrobią remont Domu Dziecka w Supraślu.
  Mikołaje-wolontariusze odwiedzają też dzieci w szpitalach

  Mikołaje-wolontariusze odwiedzają też dzieci w szpitalach

  Ale to nie wszystko. Pomogą ośrodkowi rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczemu w Piszu, dzieciom z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni SNB w Białymstoku.

  Przygotują paczki dla dzieci korzystających ze świetlicy przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku oraz z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Jedynka".

  Już po raz ósmy

  Ekipa Świętego Mikołaja wystartowała w Kompanii Piwowarskiej już po raz ósmy, jednak po raz pierwszy w nowej formule.

  - Wcześniej nasi pracownicy dostarczali paczki do ubogich rodzin. W tym roku zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej. Postanowiliśmy, że to pracownicy wybiorą ośrodki, do których trafi pomoc, sami opracują projekt i pomogą przy jego realizacji - mówi Katarzyna Wilczewska z Kompanii Piwowarskiej.

  W tegorocznej edycji Ekipy Świętego Mikołaja każdy pracownik KP mógł zgłosić swój własny projekt pomocy dowolnej organizacji. Wystarczyło tylko wypełnić specjalny formularz, wskazać wybraną organizację, określić rodzaj pomocy, opisać swoje zaangażowanie w projekt oraz oszacować koszty przedsięwzięcia.

  - Zgłosiłem Dom Dziecka w Supraślu. Już od jakiegoś czasu pomagam im w ramach klubu motocyklowego Road Runners MC Poland. Udało mi się zachęcić chłopaków do pomocy i pomalowania kilku sal, w których mieszkają dzieci, świetlicy, jadalni i sali komputerowej - mówi Dariusz Jankowiak, kierownik linii rozlewniczej w Browarze w Białymstoku.

  Sentymenty

  Renata Kasperowicz, kierownik ds. planowania operacyjnego w Browarze w Białymstoku, przygotuje paczki świąteczne dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, korzystających z dziennego pobytu w świetlicy przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku.

  - Chciałabym, aby Mikołaj w tym roku pamiętał o wszystkich dzieciach - tłumaczy.
  Tadeusz Stopnicki, kierownik Dystryktu Białystok, zgłosił pomysł zorganizowania paczek świątecznych dla dzieci będących pod opieką wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej "Jedynka" Marcin Wrzosek, kierownik Centrum Dystrybucji w Browarze w Białymstoku chce wspomóc Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz ośrodek rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczy w Piszu.

  - Pochodzę z tego miasta i zawsze staram się wspierać ciekawe inicjatywy - mówi Wrzosek. - A na warsztatach robią rzeczy naprawdę wartościowe. Poza tym zawsze wystawiałem jedno nakrycie dla nieznajomego, ale nikt nigdy się nie pojawił. W tym roku postanowiłem odwrócić sytuację - razem z synem wybrać się do nieznajomych i wspólnie zorganizować przyjęcie wigilijne - dodaje.

  W tym roku pracownicy Kompanii Piwowarskiej w całej Polsce zgłosili aż 68 projektów. Są wśród nich bardzo różne inicjatywy jak: wybudowanie placu zabaw dla dzieci upośledzonych z białostockiej szkoły, organizacja wigilijnej wieczerzy w poznańskiej Kuchni Społecznej prowadzonej przez siostry urszulanki czy remont Domu Dziecka w Supraślu.

  Spośród zgłoszonych projektów wybrano 21 o łącznej kwocie 150 tysięcy złotych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo