MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi Zajęć Pozalekcyjnych już w jutro. Warto odwiedzić Atrium Biała i sprawdzić ofertę wystawców. Czeka sporo atrakcji

Rok temu targi cieszyły się dużym zainteresowaniem
Rok temu targi cieszyły się dużym zainteresowaniem Urszula Łobaczewska
Już w sobotę, 14 września w godz. 11-17 w Atrium Biała odbędą się "Targi Zajęć Pozalekcyjnych”. Rodzice i dzieci będą mogli zapoznać się z wieloma ofertami lokalnych szkół, firm, klubów i stowarzyszeń. Stoiska rozlokowane będą na środkowej rotundzie pomiędzy House i Sephora w CH Atrium Biała. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Atrium Biała.

To będzie świetna okazja, by zadać wystawcom wszystkie nurtujące nas pytania, wziąć udział w krótkich pokazach i przekonać się, jak wyglądają zajęcia w praktyce. Na liście tegorocznych wystawców znajdują się:

  • Białostockie Centrum Zdrowia Psychicznego DH-MEDICA
  • Szkoła Językowa Profilingua
  • Firma PAARO - Polska Akademia Aktywności i Rozwoju Osobistego
  • Szkoła Języków Obcych PLUS
  • Karton Studio
  • Informatyczne Centrum Edukacyjne It-Club.Academy
  • Języki Świata
  • Pochinsku.pl
  • Policealna Szkoła Akademia Sukcesu
  • Misja Robotyka
  • TechnoSowa
  • Studio Piosenki Metro
  • Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca
  • Pracownia Teatralna Justyna Godlewska i Przyjaciele.

Wystawcy stawiają na edukację, profesjonalizm i dobrą zabawę

Wśród wielu wystawców będzie m.in. Policealna Szkoła Akademia Sukcesu. Hasłem szkoły jest: "Zdobądź nowy zawód nawet w rok, stawiamy na praktykę!". Nauka odbywa się tu w weekendy, a udział w zajęciach nie wymaga matury. Szkoła zapewnia również status słuchacza oraz wszystkie niezbędne zaświadczenia do MOPS/ZUS/KRUS itd.

Wśród wielu darmowych kierunków jakie ma w swojej ofercie Akademia Sukcesu są m.in.: terapeuta zajęciowy, BHP, opiekunka dziecięca, sterylizacja medyczna, opiekun medyczny, florysta, technik usług kosmetycznych. Szkoła zaprasza również na kursy roczne m.in.: dekorator wnętrz, sekretarka medyczna, instruktor terapii uzależnień, rachunkowość, aranżacja ogrodów, agent celny, wizażystka, manikiurzystka, fryzjer damski. Aby wziąć w nich udział należy mieć ukończone 18 lat.

- Na udział w targach zdecydowaliśmy się przede wszystkim dlatego, że wiemy jak ważna jest edukacja i rozwój wszystkich osób - mówi Magdalena Czarnowska z Akademii Sukcesu. - Wiemy, że podczas targów pojawi się bardzo wiele różnorodnych zajęć dla dzieci, a my chcielibyśmy wyjść z ofertą dla nieco starszych. Zależy nam na tym, by przedstawić młodzieży i dorosłym możliwości rozwoju i poszerzania swoich kompetencji, zdobywania nowych doświadczeń.

Czarnowska dodaje, że w szkole policealnej można zdobyć wiele interesujących zawodów, które są bardzo popularne.

- W ofercie Akademii Sukcesu są też krótkie kursy zawodowe, jak manicure, obsługa kasy fiskalnej czy pierwsza pomoc - zapewnia Magdalena Czarnowska. - Często są to kursy jedno- czy dwudniowe, które dają jednak kwalifikacje, które mogą przydać się w rozwoju ścieżki zawodowej.

W targach udział bierze również Studio Piosenki Metro. To sieć szkół artystycznych w całej Polsce, działająca pod auspicjami Teatru Studio Buffo w Warszawie. Ich celem jest kształcenie przyszłych wokalistów i aktorów, popularyzacja musicalu oraz piosenki polskiej. Oferują zajęcia w różnych grupach wiekowych. Te zajęcia obejmują naukę śpiewu, tańca, aktorstwa, pracę z akompaniatorem, a także różnorodne warsztaty, wycieczki i dodatkowe projekty.

- Jestem ciekawa jak to wszystko będzie w sobotę wyglądać, ponieważ nie było nas wcześniej na tych targach - mówi Sara Świątkowska-Mituła, dyrektor studia. - Mamy przygotowane konkursy dla dzieci i dorosłych, i jesteśmy ciekawi jakie będzie zainteresowanie naszym studiem piosenki. Myślę, że takie targi są potrzebne, bo to bardzo ciekawa opcja, szczególnie dla rodziców dzieci, które chciałyby rozwijać swoje pasje. Zawsze we wrześniu jest bardzo dużo różnych opcji zajęć pozalekcyjnych do wyboru, a dzięki takim targom rodzice mogą lepiej poznać ofertę poszczególnych szkół czy placówek, dopytać się bezpośrednio o zajęcia, czy o jakieś inne aktywności.

Zajęcia pozalekcyjne - dlaczego są potrzebne

- Zajęcia pozalekcyjne są jak najbardziej potrzebne, oferują bardzo szeroki wachlarz korzyści pod kątem wsparcia społecznego, emocjonalnego - mówi Aneta Lempart-Ostrysz, psychoterapeutka, założycielka Gabinetu Psychoterapii JesteśMy. - Dziecko ma możliwość rozszerzania swoich umiejętności i predyspozycji, które każdy z nas ma różne. W szkole idziemy jakąś rutyną, ustalonym programem nauczania, pewnym systemem. Jeżeli zaś chodzi o zajęcia dodatkowe, to najczęściej są wybierane pod nasze indywidualne predyspozycje. Jedno dziecko może rozwijać swoje talenty muzyczne czy plastyczne, a inne sportowe lub językowe.

Aneta Lempart-Ostrysz dodaje, że udział dziecka w zajęciach tego typu niesie też sporo plusów dla rodziców.

- Rodzic też może się w takie zajęcia zaangażować - zapewnia. - Czy to pod kątem kibicowania dziecku podczas występów, a czasem sam może się włączyć, uczestniczyć wspólnie ze swoją pociechą w zajęciach. To też umacnia więzi. Pamiętać jednak należy, że w szczególności chodzi jednak o rozwój dziecka. Musimy zwrócić uwagę na to, że podczas zajęć dodatkowych dziecko ma różne sytuacje, gdzie uczy się radzić sobie z jakimś stresem, napięciem, systematycznością. Bo przecież żeby rozwijać swoje talenty trzeba też być systematycznym. Wracając jeszcze do rodziców, dodatkową korzyścią dla nich jest dodatkowy czas dla siebie.

Targi Zajęć Pozalekcyjnych już w jutro. Warto odwiedzić Atrium Biała i sprawdzić ofertę wystawców. Czeka sporo atrakcji
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna