Tatuaże więzienne - znaczenie i rodzaje
Znaczenie tatuaży więziennych jest jedną z tych kwestii, która często budzi ciekawość. Ich symbolika jest tajemnicą dla osób niebędących częścią przestępczego półświatka. Warto jednak pamiętać, że tatuaże wykonywane w więzieniach nie zawsze są dobrowolne. Zdarza się, że więźniowie mogą zostać przymuszeni do wytatuowania sobie wzoru oznaczającego "donosiciela" lub osobę godną pogardy.
Więzienne tatuaże symboliczne i tatuaże oznaczające profesję więźnia
Jedną z kategorii tatuaży więziennych są te przedstawiające przestępczą profesję. Ich znaczenie jest ogólnie znane. Najczęściej jednak można spotkać się tatuażami, które świadczą o byciu złodziejem, cinkciarzem, czy kieszonkowcem.
Tatuaże symboliczne to najbardziej ogólna grupa. Mogą przedstawiać tak naprawdę wszystko - motywy zwierzęce, roślinne ale również ludzkie. Najpopularniejszymi znakami są te przedstawiające węża, kata oraz różę z kolcami.
Tatuaże więźniów często mają oznaczać męczeństwo i informować, że osadzony spędził za kratami wiele lat życia. Sentencję tego typu często wyraża się przy pomocy tatuażu przedstawiającego kraty czy kajdany, ale również dodatkowego napisu. Warto wspomnieć również o tatuażach w formie napisu w języku łacińskim, które mają przypominać "złote" zasady przestępczego życia.
Funkcją więziennych tatuaży jest często odstraszenie, budzenie lęku oraz grozy, ale również pokazanie siły i odwagi właściciela. Do takich tatuaży można zaliczyć te nawiązujące do: diabłów, piratów, wikingów, wampirów, a nawet duchów. Wielu osadzonych tatuuje sobie znaki i napisy o tematyce erotycznej. Co one oznaczają? Sprawdź w galerii poniżej!