Tauron I liga. BAS Białystok - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała BAS Białystok 3:1
ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała BAS Białystok 3:1 Tomasz Czachorowki
Siatkarze BAS Białystok powrócili do pierwszoligowej rywalizacji. Niestety, po długiej przerwie przegrali u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3.

Przerwa spowodowana zakażeniami koronawirusem w zespole BAS Białystok była długa, ale wreszcie białostoczanie powrócili na parkietu Tauron I liga. Przerwa nie zadziałała na korzyść naszego zespołu. BAS przegrał z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 1:3.

Pierwszy set był wyrównany. Dopiero w drugiej części goście uzyskali lekką przewagę 3, 4 punktów i wyszli na prowadzenie 14:11. BAS jednak walczył do końca. Po dobrych zagrywkach Wnuka, dobrej grze w przyjęciu i kontrach białostoczanie wyrównali na 24:24. Niestety, ostatnie słowo należało do ZAKSY, która wygrała na przewagi 27:25.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. BAS wygrywał na początku 3:0, 10:4, 14:6. Podopieczni trenera Marka Antoniuka systematycznie jednak tracili dystans i gościom udało się doprowadzić do remisu 20:20 oraz wygrać końcówkę do 22.

Kolejna partia tchnęła trochę nadziei w siatkarzy BAS-u, którzy wygrali 25:22.

Niestety, czwarty set był pod kontrolą, ale zespołu ZAKSY Strzelce Opolskie - 10:6, 16:9 i w sumie zwycięstwo do 15 i w całym meczu 3:1 w setach.

BAS Białystok - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (25:27, 22:25, 25:22, 15:25)

BAS: Abramowicz (6), Jankowicz (2), Lesiuk (7), Bączek (11), Wnuk (4), Laskowski (7), Ostaszewski (libero) oraz Tokajuk (8), Witkoś, Kacperkiewicz, Podborączyński, Stanisławajtys, Roszkowski 3)

1. BBTS Bielsko-Biała 10 28 30:8
2. eWinner Gwardia Wrocław 9 22 24:10
3. LUK Politechnika Lublin 8 21 21:5
4. BKS Visła Bydgoszcz 8 20 23:8
5. Exact Systems Norwid Częstochowa 7 14 16:10
6. Polski Cukier Avia Świdnik 7 13 15:11