Tauron I liga. Zwycięstwo BAS Białystok z Norwidem Częstochowa dało nadzieję na szczęśliwy koniec

Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok pokonali na wyjeździe w Tauron I lidze Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1

Zwycięstwo z Norwidem Częstochowa wlało w serca kibiców i samych siatkarzy BAS Białystok nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone i można utrzymać pierwszą ligę w Białymstoku.

– Wszystko jest jeszcze możliwe. Potrzeba nam dużo wiary i pełnej koncentracji w meczach i na treningach – mówi trener białostoczan Piotr Łuka.

Pierwszy set meczu z Norwidem w Częstochowie nie zapowiadał wygranej i to za trzy punkty. Gospodarze od stanu 6:6 zdobyli przewagę, która systematycznie powiększali i pewnie wygrali 25:17.

Drugi set, który okazał się być przełomowym dla białostoczan zakończył się grą na przewagi wygrana przez BAS 31:29. To zwycięstwo podbudowało gości, a nieco podłamało gospodarzy. W trzecim secie BAS wygrał do 21, a w czwartym do 19.

Exact Systems Norwid Częstochowa - BAS Białystok 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25)
BAS: Stanisławajtys, Wnuk, Tokajuk, Abramowicz, Witkos, Lesiak, Podborączyński (libero) - Kudraszow, Jankiewicz, Laskowski, Kacperkiewicz.
MVP:Kacper Wnuk

Pozostałe wyniki 23. kolejki: KPS Siedlce - Mickiewicz Kluczbork 3:1, AZS AGH Kraków - Polski Cukier Avia Świdnik 1:3, ZAKSA Strzelce Opolskie - BKS Visła Bydgoszcz 1:3, Olimpia Sulęcin - LUK Politechnika Lublin 1:3, Lechia Tomaszów Mazowiecki - MCKiS Jaworzno 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Krispol Września 3:0.

1. Politechnika Lublin 23 59 62:16
2. Visła Bydgoszcz 22 56 64:23
3. BBTS Bielsko-Biała 22 55 59:23
4. Norwid Częstochowa 23 44 52:38
5. KPS Siedlce 22 42 49:34
6. Gwardia Wrocław 22 39 46:35
7. Avia Świdnik 22 36 43:40
8. Mickiewicz Kluczbork 22 34 45:43