Tenis stołowy. Miało być 3:0 i było 3:0. Pewna wygrana SBR Dojlidy Białystok

SBR Dojlidy pokonał Politechnikę Rzeszów 3:0
SBR Dojlidy pokonał Politechnikę Rzeszów 3:0 UKS Dojlidy Białystok
Zgodnie z oczekiwaniami SBR Dojlid Białystok pokonał przy własnych stołach zespół AZS Fibrain Politechnika Rzeszów 3:0. Tenisiści z Białegostoku walczą o utrzymanie w Lotto Superlidze i muszą wygrywać w każdym meczu za trzy punkty, by mieć nadzieję na pozostanie w elicie.

W pierwszym meczu z Politechniką Rzeszów Li Yongyin ograł bez problemu Miłosza Sawczaka 3:0, nie oddając mu w żadnym secie więcej niż 6 punktów. W następnej kolejności przy stole spotkali się Patryk Zatówka i Patryk Dziuba. Zawodnik Dojlid przegrał pierwszego seta, ale po powrocie do stołu zdecydowanie przejął kontrolę nad przebiegiem gry wygrywając ostatecznie 3:1. W ostatnim, najbardziej zaciętym meczu dzisiejszego dnia Tomasz Lewandowski pokonał 3:2 „jedynkę” zespołu rywali, Szymona Kolasę.

Dzisiejsze spotkanie przebiegło zgodnie z planem. Jedynym pojedynkiem na styku był mecz Tomka Lewandowskiego z Szymonem Kolasą. Tomek przegrywał 1:2 w setach, ale ostatecznie udało mu się doprowadzić do remisu i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w decydującej partii. Jestem zadowolony z występu drużyny, ale nie mamy bynajmniej czego świętować. Tak jak wcześniej wspominałem, wyczerpał nam się jakikolwiek margines błędu w tym sezonie. Musimy zdobyć komplet punktów w każdym kolejnym meczu i zrobimy wszystko, żeby tego celu dopiąć. Przy dobrych wiatrach pozwoli to na utrzymanie w superlidze – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim.

W najbliższy piątek, 2 marca o godzinie 18 SBR Dojlidy zagra na wyjeździe z ZKS Palmiarnią Zielona Góra.

SBR Dojlidy Białystok – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0
Li Yongyin – Miłosz Sawczak 3:0 (11:5, 11:6, 11:3)
Patryk Zatówka – Patryk Dziuba 3:1 (9:11, 11:7, 11:1, 11:6)
Tomasz Lewandowski – Szymon Kolasa 3:2 (11:5, 8:11, 11:13, 11:7, 11:8)