Tenis stołowy. Walka była, ale ATS Białystok bez punktów [zdjęcia]

jlas
Mecz ekstraklasy tenisa stołowego ATS Białystok - AZS Częstochowa
Mecz ekstraklasy tenisa stołowego ATS Białystok - AZS Częstochowa Wojciech Wojtkielewicz
Drużyna dziewcząt ATS Białystok w swoim debiucie w ekstraklasie przegrała 0:3 z wicemistrzem Polski Bebetto AZS AJD Częstochowa.

Rozegraliśmy pierwszy mecz z bardzo utytułowaną drużyną. W ekipie gości wystąpiła znana zawodniczka Gui Lin, więc poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko. Było widać sporą różnicę w doświadczeniu obu drużyn – mówi Karol Dyszkiewicz, szkoleniowiec ATS.

Najwięcej emocji przyniosła konfrontacja Julii Szymczak i Roksany Załomskiej. Zawodniczka ATS postraszyła rywalkę w pierwszej partii, zwyciężając 14:12. W kolejnych setach trwała równie zacięta walka, ale ostatnie piłki należały do Załomskiej.

Podobny przebieg miały starcia z udziałem Moniki Leonowicz i Gabrieli Dyszkiewicz, które w meczach z Lin i Darią Łuczakowską stać było na dotrzymanie kroku rywalkom tylko w dwóch pierwszych setach.
– Wszystkie trzy zawodniczki grały nieźle. Zwłaszcza pierwsze sety były wyrównane. Niestety, później rywalki zmieniały taktykę i trudno nam było temu zaradzić. W tej kwestii mamy dużo do nadrobienia – przyznaje Dyszkiewicz. – Dziewczyny pokazały, że lania nie będzie. Jesteśmy najmłodszą drużyną w historii ekstraklasy kobiet, a naszym celem jest zbieranie doświadczenia – dodaje.

ATS Białystok – Bebetto AZS AJD Częstochowa 0:3
Wyniki pojedynków
Julia Szymczak – Roksana Załomska 1:3 (14:12, 8:11, 9:11, 6:11); Monika Leonowicz – Gui Lin 0:3 (9:11, 8:11, 6:11); Gabriela Dyszkiewicz – Daria Łuczakowska 0:3 (11:13, 9:11, 8:11).
Inne wyniki 1. kolejki: KTS Optima Lublin – KU AZS EU Wrocław 1:3, KS Bronowianka Kraków – SKTS Sochaczew 3:1.