Tomasz Klimiuk w mistrzowskiej formie

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Tomasz Klimiuk w kategorii plus 91 kg wywalczył tytuł mistrza Polski
Tomasz Klimiuk w kategorii plus 91 kg wywalczył tytuł mistrza Polski Wojciech Wojtkielewicz
Dwa medale zawodników Humana Białystok w mistrzostwach Polski. Tomasz Klimiuk został mistrzem Polski.

Doskonale spisali się reprezentanci Humana Białystok w kolejnych mistrzostwach Polski w kick-boxingu, które odbyły się w Kobyłce pod Warszawą. Z trójki podopiecznych trenera Krzysztofa Humeńczyka dwóch wywalczyło medal, a mistrzem kraju został Tomasz Klimiuk.

W turnieju wystartowało blisko 100 zawodników z 44 klubów z całej Polski. Białystok i klub Human reprezentowali Dawid Kaczyński (81 kg), Kamil Wojciechowski (75 kg) i Tomasz Klimiuk (+91 kg).
Najciekawiej oczywiście było w najcięższej kategorii.

- Tomek spotkał się w ringu z Wojciechem Stawickim, zawodnikiem z klubu Spartakus Świdnin - opowiada szkoleniowiec Humana Krzysztof Humeńczyk. - Od początku próbował narzucić wysokie tempo walki, lecz rywal w pierwszej rundzie skutecznie mu w tym przeszkadzał. W drugiej Tomek zmienił taktykę, co pozwoliło mu zdominować przeciwnika. Stawicki nie odpuszczał, ale mój podopieczny wyraźnie odskoczył punktowo i do końca pojedynku nie dał odebrać sobie zwycięstwa wywalczając dla Białegostoku tytuł mistrza Polski - cieszy się Humeńczyk.

Drugi medal, brązowy stał się łupem debiutanta na imprezie mistrzowskiej Kamila Wojciechowskiego. Białostoczanin stoczył trzy pojedynki, z których w jednym zwyciężył zdecydowanie na punkty 3:0, w drugim znokautował rywala prawym krzyżowym. - W półfinale Kamil spotkał się z Piotrem Sokołem z Krakowa, późniejszym finalistą mistrzostw, bardzo doświadczonym zawodnikiem, mającym bogatą przeszłość amatorską i zawodową. W pierwszej rundzie białostoczanin prowadził, a w końcu musiał uznać wyższość zawodnika z Krakowa, przegrywając na punkty - powiedział trener.

Trzeci reprezentant Humana Białystok Dawid Kaczyński pierwszy pojedynek wygrał zdecydowanie na punkty werdyktem 3:0. W drugiej walce spotkał się z utytułowanym zawodnikiem z Bydgoszczy Łukaszem Rambalskim. Pojedynek przez trzy rundy był wyrównany, nawet z przewagą Kaczyńskiego. Niestety, sędziowie widzieli inaczej i stosunkiem głosów 2:1 wskazali jako zwycięzcę Rambalskiego.

Trener Krzysztof Humeńczyk zadowolony był z występu swoich podopiecznych, chociaż jak sam stwierdził przydałby się jeszcze ten trzeci medal Kaczyńskiego.