Transparenty, hasła i petardy. Protest uczniów w obronie szkoły

Katarzyna Chojnowska [email protected]
„Więź ze szkołą mamy, oddać jej nie damy” skandowali przed budynkiem starostwa uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ełku. Protest trwał około godziny. „My tu jeszcze wrócimy” – zapowiadali uczniowie powoli rozchodząc się do domów.
„Więź ze szkołą mamy, oddać jej nie damy” skandowali przed budynkiem starostwa uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ełku. Protest trwał około godziny. „My tu jeszcze wrócimy” – zapowiadali uczniowie powoli rozchodząc się do domów.
Udostępnij:
Transparenty, wykrzyczane hasła, a na koniec petardy - tak wyglądał protest uczniów, rodziców i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 3 przeciwko rozważanej przez ełckie starostwo likwidacji placówki.

Grupa 100 osób pojawiła się ok. godz. 11 przed budynkiem starostwa na ul. Piłsudskiego. Uzbrojeni w transparenty postanowili bronić swojej szkoły. - Walczymy o to, by nie rozrzucono nas po innych szkołach - mówi Asia Gałązka, uczennica "odzieżówki". - Mamy wspaniałą atmosferę, dobrych nauczycieli, do których już się przyzwyczailiśmy. Wszystko, co szkoła powinna mieć.

Po kilkunastu minutach przedstawiciele protestujący weszli do starostwa, by spotkać się z zarządem powiatu. - Nie przeciwstawiamy się zmianom, ale jesteśmy za pozostawieniem naszej szkoły i jesteśmy otwarci na przyjęcie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych do naszego budynku - proponowali nauczyciele "odzieżówki".

Powiat planuje reorganizację sieci szkół. ZS nr 3 miałby zostać zlikwidowany, a uczniowie przeniesieni do trzech innych placówek. Natomiast do budynku, w którym obecnie znajduje się szkoła, przeniesiony ma być Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, a obok ma stanąć Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Czy tak się stanie, zdecydują powiatowi radni.

- Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale traktujemy to jako jeden z głosów w dyskusji - mówi Krzysztof Piłat, starosta ełcki.

Aby zmiany weszły w życie od września, najpóźniej w lutym radni muszą podjąć decyzję. Na początek stycznia starostwo zaplanowało rozmowy z nauczycielami, rodzicami i uczniami w tej sprawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
szkoła marzeń
Jestem zaskoczony podejściem starostwa do sprawy. Widać, że to było długo planowane i już dawno decyzje zapadły. Wiem tylko ze Pani Dyrektor nigdy nie pozwoli na to co planuje starostwo! Będziemy strajkować do skutku.
B
B
Troska o porozumienie-dobrą przyszłość.

Uprzejmie informuję, że 02 stycznia 2012 r. (poniedziałek) o godz. 16.30

odbędzie się spotkanie na temat sieci szkół w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ełku.

Dzięki
R
Radny Rady Powiatu Ełk
Troska o porozumienie-dobrą przyszłość.

Uprzejmie informuję, że 02 stycznia 2012 r. (poniedziałek) o godz. 16.30

odbędzie się spotkanie na temat sieci szkół w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ełku.
w
wiki
Jakie plany ma Starostwo co do budynków po szkole mechanicznej? Ilu uczniów chciało podjąć naukę w poszczególnych Zespołach Szkół w Ełku we wrześniu 211 r.? Jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy? Jaką kadrą dysponują poszczególne Zespoły Szkół w Ełku (poziom wykształcenia nauczycieli, liczba studiów podyplomowych ukończonych przez nauczycieli poszczególnych szkół, liczba nauczycieli aktualnie podnoszących swoje kwalifikacje)? Oto niektóre z pytań, na które powinno odpowiedzieć Starostwo w dyskusji nad przyszłością edukacji w Powiecie? Niestety nie ma dyskusji. Jak to w Polsce bywa, najpierw jest decyzja, a potem próby jej uzasadnienia.
h
hans kloss
I tak Zarząd Powiatu dopnie swego. Z uporem maniaka. Jest do opchnięcia fajna działka po mechaniaku dla dewelopera. Kilka lat temu forsowali kierunki hotelarsko - turystyczne. Wpakowano mnóstwo kasy w szkołę hotelarsko i co. Teraz likwiduje się inne by ściągnąć młodzież do "kuźni bezrobotnych" bo ilu jest pracodawców, którzy przyjmą do pracy restauratorów kelnerów hotelarzy.Mamią młodzież fajnymi kierunkami które teraz produkują bezrobotnych. Dwa hotele w Ełku( Horeka i Rydzewski) ilu przyjmie absolwentów do pracyw ciągu roku - dwóch, trzech a reszta absolwentów na zmywak do Londynu - tylko,że tam nie trzeba mieć skończonych bzdurnych kierunków.I Tam i tu potrzeba fachowców tych kształciła budowlanka, mechaniak. Jednych się przenosi do Chemiaka, gdzie poziom nauczania spada czy ten los czeka inne szkoły w imię głupio pojętej reformy systemu kształcenia w Powiecie Ełckim A LICZĄ SIĘ DZIAŁKI KTÓRE MOŻNA OPCHNĄĆ.
i
iwona
Nie sądzę, aby społeczność tej szkoły odpuściła - jest zbyt silna. Pwodzenia, szacuneczek.
W
Wacek
Powodzenia w walce...zaangażujcie radnych powiatowych.
R
Radny Rady Powiatu Ełk
Troska o porozumienie-dobrą przyszłość.

"Nie przeciwstawiamy się zmianom, ale jesteśmy za pozostawieniem naszej szkoły i jesteśmy otwarci na przyjęcie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych do naszego budynku – proponowali nauczyciele „odzieżówki”". Wierzę w nas wspólny sukces.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie