Spis treści
Trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim
Jakie ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.
Traseo to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo przedstawiamy Wam 3 interesujące szlaki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Znajdź najciekawszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 19 października w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 3°C do 12°C. Nie powinno padać. W niedzielę 20 października w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 6°C do 14°C. Nie powinno padać.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Lisa Młyn - Żmijewo
- Początek trasy: Nowe Miasto Lubawskie
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 12,01 km
- Czas trwania marszu: 2 godz. i 18 min.
- Przewyższenia: 114 m
- Suma podejść: 894 m
- Suma zejść: 876 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Wojciechstypa
Niskie Brodno - jezioro zaczynające się w granicach miasta i łączące się z Wysokim Brodnem, nad którym znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Lisa Młyn. Od Żmijewa do parkingu przy restauracji Omega powrót Jaśkową Drogą.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Spacer dookoła Rucianej-Nidy
- Początek trasy: Bisztynek
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 6,27 km
- Czas trwania marszu: 2 godz. i 5 min.
- Przewyższenia: 64 m
- Suma podejść: 176 m
- Suma zejść: 132 m
Guber poleca tę trasę na marsz
Ten niespełna siedmiokilometrowy szlak pieszy doskonale nadaje się na popołudniową przechadzkę. Na jego pokonanie potrzeba około 2 godzin. Wiedzie on przez zróżnicowane lasy, począwszy od borów sosnowych, aż po podmokłe lasy liściaste. Zgodnie z tradycją szlak ma swój początek w Centrum Informacji Turystycznej i Promocji. Wyruszamy stąd ul. Dworcową w kierunku drugiej części miasta - Nidy. Po ok. 300m na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w Aleję Wczasów. Mijamy położony po prawej stronie drogi Urząd Miasta i Gminy oraz pocztę. Za pocztą skręcamy (tuż przed sklepem) w lewo w ulicę Słowiańską. Kierujemy się do położonej na końcu niej plaży. Dojście do niej umożliwiają schodki na końcu ulicy. Po zejściu nad jezioro kierujemy się w prawo. Droga biegnie teraz nad samym jeziorem po leśnej ścieżce. Idziemy cały czas szlakiem pomarańczowym. Po około 500m dochodzimy do Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik". Przechodzimy przez jego teren, dalej idziemy leśną ścieżką nad jeziorem i dochodzimy do kolejnego ośrodka "Perła Jezior". Stamtąd szlak prowadzi do Ośrodka Turystyki Wodnej PTTK "U Andrzeja", przechodzimy przez jego teren i wychodzimy na Aleję Wczasów. Przecinamy ulicę i wchodzimy na leśny dukt. Prowadzi on nas przez las oddzielający obie części miasta. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Teren w tym miejscu staje się pagórkowaty. Po kilku minutach marszu po lewej stronie, w dole można dostrzec rzekę Nidkę. Cały czas kierujemy się pomarańczowym szlakiem, który wiedzie przez las. Docieramy w końcu do Rucianego. Przechodzimy przez tory kolejowe i docieramy do drogi nr 58. Przecinamy ją wchodząc w ulicę Cichą. Po prawej stronie mijamy stary cmentarz i kierujemy się dalej ulicą Cichą, aż dotrzemy do skrzyżowania w Guziance. Tam skręcamy w prawo wchodząc w ulicę Mazurską, którą docieramy do Informacji Turystycznej kończąc wycieczkę.
Nawiguj
To może Ci się przydać do nordic walking
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Bursztynowy w okolicach Gdańska
- Początek trasy: Tolkmicko
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 34,41 km
- Czas trwania marszu: 11 godz. i 28 min.
- Przewyższenia: 145 m
- Suma podejść: 475 m
- Suma zejść: 367 m
GR3miasto poleca tę trasę
Wytyczony przede wszystkim z myślą o turystyce pieszej Szlak Bursztynowy w okolicach Gdańska liczy nieco ponad 34 km. Oznakowana kolorem żółtym trasa rozpoczyna się w Pruszczu Gdańskim przy stacji kolejowej, a kończy w Otominie, na rogatkach Gdańska.
Szlak w dużej mierze wiedzie nad rzeką Radunią, która odkrywa przed turystą różne swe oblicza. Widzimy ją jak leniwie przepływa przez jeziora i rozlewiska, a także jak napędza turbiny lokalnych elektrowni wodnych. Najciekawsza z nich znajduje się w Straszynie.
Do ciekawostek na szlaku warto dodać także:
-rekonstrukcję rzymskiej Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim
-obszar Chronionego Krajobrazu Rzeki Raduni nad Jez.Straszyńskim
-neolityczną kopalnię bursztynu w Rezerwacie Bursztynowa Góra.
Szlak udało nam się pokonać w ciągu jednego dnia,
zajęło nam to prawie 8 godzin, niestety ślad gps
nie zapisał się, dlatego też musieliśmy go narysować.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!
Jakie korzyści przynosi nordic walking?
Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Gdzie na nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim?
Mazury i Warmia słyną ze swoich pięknych lasów, jezior i gotyckich zamków. Całe województwo nadaje się doskonale do wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych.
Wypoczynek na łonie przyrody łatwo też połączyć ze zwiedzaniem zabytków. Wybierzcie się np. do Reszla, gdzie za sprawą zachowanego dawnego układu miasta można poczuć się jak w średniowieczu. W tutejszym zamku możecie zwiedzić wystawę poświęconą narzędziom tortur i odtworzoną celę ostatniej czarownicy w Europie, spalonej w Reszlu na początku XIX w. Orneta to z kolei miasto z czarnym smokiem w herbie i warto poznać jego legendę, powiązaną z pięknym gotyckim ratuszem. W Gietrzwałdzie możecie zwiedzić maryjne sanktuarium, zbudowane w miejscu objawień z końca XIX w. Z kolei w nadmorskim Fromborku na turystów czeka największy kościół Warmii – bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja. Wnętrze jest spektakularne, ale być może największą atrakcję stanowi grób Mikołaja Kopernika z tablicą pamiątkową w kształcie mapy Układu Słonecznego.
Na wycieczkę z dziećmi świetnie nadaje się Mrongoville, czyli miasteczko westernowe, w którym można poczuć się jak bohater filmów o Dzikim Zachodzie, postrzelać z rewolwerów, pojeździć na koniu i posłuchać muzyki w saloonie.