Trener Olimpii Zambrów: Najważniejsza motoryka

lis
Olimpia Zambrów w pierwszym sparingu przed wiosną 2017 wygrała 4:1 z Mławianką Mława lis
Drugoligowa Olimpia Zambrów w pierwszym sparingu podczas przerwy zimowej pokonała 4:1 Mławiankę Mława (IV liga)

Nie był to łatwy mecz dla zespołu Piotra Rzepki. Grającą w eksperymentalnym składzie defensywa Olimpii, w której na środku zagrali testowani przez klub Michał Kołodziejski i Hubert Krawczun, w ósmej minucie dała się ograć rywalom i Marcin Kapica musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W sumie w spotkaniu tym sztab szkoleniowy biało-niebieskich obserwował pięciu zawodników przymierzanych do składu Olimpii. Oprócz wspomnianej dwójki obrońców na boisku pojawił się także Mikołaj Gabor z Arki Gdynia oraz napastnik z Białorusi. Zagrali również wychowankowie Olimpii.

– Wszyscy byli bardzo zaangażowani – ocenił trener Olimpii Piotr Rzepka. – Było jednak dużo niedokładności, dużo nerwowych ruchów. Na pewno potrafią grać w piłkę, ale my musimy patrzeć pod kątem ich przydatności dla zespołu. Chcemy, aby piłkarze, którzy do nas dołączą byli przynajmniej tak dobrzy, jak nie lepsi od tych, którzy grali u nas jesienią.

W pierwszej połowie gospodarze pokazali, że potrafią zdominować rywala. Na bramkę Mławianki co rusz uderzał któryś z zawodników Olimpii. Ale piłka długo nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 38 min. Daniel Michałowski wykorzystał rzut karny.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Rafał Włodarczyk, a raz Sebastian Szerszeń.
– Dla mnie najważniejsza jest motoryka – podkreślał Piotr Rzepka. – W pierwszej połowie, bardzo dużo pobiegaliśmy, gdyż Mława nadążała jeszcze za naszymi akcjami. A później tych sytuacji zrobiło się nieco więcej.
Kolejny mecz kontrolny Olimpia zagra w najbliższą środę w Siedlcach, gdzie zmierzy się z miejscową Pogonią.

Olimpia Zambrów – Mławianka Mława 4:1 (1:1)
Bramki dla Olimpii:[/b] Rafał Włodarczyk 52 i 65 min., Daniel Michałowski 38 z karnego, Sebastian Szerszeń 63
Olimpia: I połowa: Kapica - Byszewski, Kołodziejski, Krawczun, Kotus, Gabor, Kuczałek, Michałowski, Osoliński, Buzun, zawodnik testowany.
II połowa: Czapliński - Bogusz, Kołodziejski, Ożarowski, Włodarczyk, Bach, Kuczałek, Osoliński, Grzybowski, Szerszeń, Jastrzębski