Trzeci nasz przedstawiciel odpada z Pucharu Polski. Olimpia Zambrów - GKS Katowice 0:1

GKS Katowice nie zagrał wielkiego meczu, ale wystarczyło, by pokonać Olimpię Zambrów Arkadiusz Gola
Niestety trzeci przedstawiciel naszego regionu pożegnał się z Pucharem Polski już na poziomie I rundy. Olimpia Zambrów uległa pierwszoligowcowi GKS Katowice 0:1. Wcześniej odpadła Jagiellonia Białystok i Wigry Suwałki.

Przewaga była po stronie gości, ale Olimpia mądrze broniła się czekając na swoje szanse z kontrataków. W 19 minucie GKS mógł już prowadzić. Z 11 metrów uderzenie Szymona Kiebzaka pewnie obronił Bartosz Gralik. W 28 minucie odpowiedziała Olimpia strzałem Rafała Kalinowskiego. Niestety, piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gości. W końcówce zespół z Katowic wykonywał serię różnych rożnych, ale bez skutku.
Gol dla GKS-u padł szybko po wznowieniu meczu w drugiej połowie. W 49 minucie po wzorowej akcji gości Filip Kozłowski pewnie pokonał Gralika.
Po stracie gola Olimpia zagrała odważniej, szukała swoich szans w strzałach z dystansu. Niestety bezskutecznie. Goście zaś mogli podwyższyć wynik, jednak w bramce dobrze spisywał się Gralik i wynik nie uległ już zmianie.

Olimpia Zambrów - GKS Katowice 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Filip Kozłowski (49)
Olimpia: Gralik - Gołaszewski. Paczkowski, Gużewski, Ciborowski - Mackiewicz, Radecki, Dawidowicz, Jastrzębski (67. Jastrzębski), Kalinowski (71. Grochowski) - Zalewski.
GKS: Królczyk - Wojciechowski (46. Gierach), Janiszewski, Jędrych, Rogala - Kiebzak (46. Błąd), Sadowski, Repka, Urynowicz, Sanocki (68. Samiec-Talar) - Kozłowski (82. Szwedzik).
Żółte kartki: Mackiewicz, Dawidowicz (Olimpia); Szwedzik, Sadowski (GKS).
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)

Wyniki I rundy: Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2:4, Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3, Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1, KKS 1925 Kalisz - Pogoń Szczecin 2:1, Concordia Elbląg - Unia Skierniewice 0:2, Śląsk II Wrocław - Zagłębie Lubin 0:3, Orlęta Radzyń Podlaski - Lechia Zielona Góra 2:3, Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec 0:6, Korona Kielce - Wisła Płock 4:3, Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice 0:2, Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:3, Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3, Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2, Polonia Środa Wielkopolska - GKS 1962 Jastrzębie 0:2, Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0, Miedź Legnica - Odra Opole 4:0, Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0, ŁKS Łódź - Cracovia 3:1 w karnych, 0:0, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Tychy 1:2, Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:3, Górnik Polkowice - Górnik Łęczna 1:2, Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice 2:1, GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5, Powiśle Dzierzgoń - Garbarnia Kraków 0:3, Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Rekord Bielsko-Biała 4:3 po dogrywce