Trzecia porażka Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze

maZaktualizowano
Mecz Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki Piotr Chrobok
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z Jastrzębskim Węglem.

Dwa pierwsze sety miały podobny przebieg. Gra była zacięta i wyrównana, ale w końcówkach to gospodarze przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W partii otwarcie suwalczanie prowadzili 20:18 i wtedy ich gra załamała się. Zupełnie w ataku był zagubiony Bartłomiej Bołądź, który był wyróżniającym się zawodnikiem w poprzednich spotkaniach.

W drugim secie Ślepsk Malow wygrywał 19:17. Dobrze sobie radzili Jakub Rohnka, Nicolas Szerszeń, czy wprowadzany na zagrywkę Łukasz Rudzewicz. Niestety nasi siatkarze znowu nie utrzymali dobrego poziomy do samego końca. Kilka błędów w przyjęciu, pomyłki w ataku wystarczyły, aby doświadczeni gospodarze zdobyli kilka punktów z rzędu i wygrali całego seta do 22.

Przeczytaj także:Wygrana Ślepska Malow w Rzeszowie

W trzecim secie drużyna z Suwałk dotrzymywała kroku gospodarzom do połowy partii. Przy stanie 16:14 po długiej wymienia Jastrzębski wyszedł na prowadzenie 17:14. Przy stanie 20:16 trener gości Andrzej Kowal wziął jeszcze czas i zaraz potem Ślepsk Malow zdobył trzy punkty z rzędu. Ale to było wszystko na co było stać w tym momencie naszą drużynę. Gospodarze wykorzystali drugą piłkę meczową i pierwsza w sezonie porażka Ślepska Malow bez wygranego choćby seta stała się faktem.

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)