Trzecia wygrana Jagiellonii podczas przygotowań do wiosny

Jagiellonia w Turcji rozegrała cztery sparing. Wygrała trzy.
W ostatnim sparingu przed wylotem z Turcji Jagiellonia wygrała 2:1 z Dynamem Moskwa.

Intensywnie przebiegały ostatnie dni Żółto-Czerwonych na zgrupowaniu w Turcji. Zespół w środę i czwartek rozegrał sparingi. W środę drużyna Ireneusza Mamrota wygrała 1:0, po golu samobójczym, z Karpatami Lwów. Trener był zadowolony z postawy w defensywie, ale miał sporo uwag do gry ofensywnej.

Wygrany sparing Jagi z Karpatami Lwów

W czwartek natomiast Jaga zmierzyła się z 12. zespołem rosyjskiej ekstraklasy Dynamem Moskwa. Sztab szkoleniowy białostockiej drużyny zadecydował, że spotkanie będzie zamknięte dla mediów i publiczności. Już wcześniej Mamrot zapowiadał, że w ostatnim sparingu zagra skład zbliżony do tego, który wystąpi w pierwszym meczu ligowym po przerwie zimowej z Miedzią Legnica.
Natomiast w rosyjskiej drużynie w wyjściowym jedenastce pojawił się między innymi były gracz Jagiellonii Fedor Cernych. Litwin był nawet bardzo aktywny, już na początku został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. W drugiej Jaga w ciągu sześciu minut trafiła dwa razy do bramki rywali. W 63 minucie po odbiorze w środku pola wicemistrzowie Polski przeprowadzili szybką akcję skrzydłem, skąd poszło dośrodkowanie w pole karne, a napastnik strzałem głową otworzył wynik sparingu. W 69 minucie było już 2:0 po indywidualnej akcji jednego z naszych piłkarzy. Niewiele brakowało, aby białostoczanie drugi mecz kontrolny z rzędu zakończyli bez straty gola. Niestety już praktycznie w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym zawodnikom Dynama udało się pokonać bramkarza Jagi. Po tym golu armeński sędzia prowadzący spotkanie nawet nie pozwolił na wznowienie gry.

Jagiellonia do Polski wróci w piątek. Do poniedziałku piłkarze będą mieli wolne. A w piątek 8 lutego (godz. 18) w Legnicy zainaugurują zmagania wiosenne ekstraklasy.