Do dziś można tu znaleźć ślady po pisarzu. Na miejscowym cmentarzu znajduje się grób jego matki. W starym XIX-wiecznym dworku znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Budynek otoczony jest parkiem, w którym można zobaczyć rzeźby przedstawiające naturalnej wielkości postaci z powieści Sienkiewicza.
W sąsiedniej Okrzei znajduje się natomiast kopiec usypany w latach trzydziestych ku czci powieściopisarza. Warto także odwiedzić XVIII-wieczny barokowy kościół w. świętych Piotra i Pawła. W świątyni warto zwrócić uwagę na polichromie nawiązujące do powieści "Quo vadis" ufundowane przez prababkę Sienkiewicza.
O innych atrakcjach tego regionu dowiesz się już jutro z kolejnej części "Polska. Atlas plus przewodnik" - bezpłatnego dodatku do Gazety Współczesnej. Zbierz całą kolekcję. Z pewnością przyda Ci się podczas każdej podróży. Przegapiłeś pierwsze części atlasu? Możesz to nadrobić! Zamów prenumeratę gazety na czerwiec, a otrzymasz w prezencie wszystkie dotychczas wydane części atlasu wraz z praktycznym pudełkiem.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?