Tur Basket Bielsk Podlaski w trzeciej rundzie play-off II ligi

MAZaktualizowano
Żubry Leo-Sped Białystok przegrały na wyjeździe z Sokołem Międzychód
Żubry Leo-Sped Białystok przegrały na wyjeździe z Sokołem Międzychód Anatol Chomicz
Tur Basket Bielsk podlaski wygrał drugi raz z AZS UJK Kielce i awansował do trzeciej rundy play-off II ligi. Żubry Leo-Sped Białystok przegrały na wyjeździe z Sokołem Międzychód i do wyłonienia lepszego zespołu z tej pary potrzebny będzie trzeci mecz.

Bielszczanie, którzy w pierwszym meczu u siebie mieli trochę kłopotów z ekipą z Kielc, od początku meczu nie chcieli zostawić nic przypadkowi i szybko zabrali się do budowania swojej przewagi. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona cztery punkty, a po drugiej już 21. Znowu skuteczny był Łukasz Kuczyński, który w pierwszym spotkaniu tych drużyn zdobył 50 punktów.

- Rywale jakby nie wyciągnęli wniosków z pierwszego meczu i znowu Łukasz w pierwszej połowie miał dużo dobrych pozycji rzutowych - mówi Kamil Zakrzewski, trener Tura Basket. - W drugiej połowie był bardziej pilnowany, ale swoje punkty rzucił.

Wygrane Żubrów i Tura Basket. 50 punktów Łukasza Kuczyńskiego

Pozostali zawodnicy Tura także grali na dobrej skuteczności i ostatecznie bielszczanie wygrali 81:68 i awansowali do kolejnej rundy play-off. Tam zagrają ze zwycięzcą rywalizacji Obra Kościan - Politechnika Gdańska. Drugi mecz między tymi zespołami w niedzielę. W pierwszym Politechnika wygrała u siebie 103:71.

Niestety awansu nie wywalczył białostocki zespół, który w gościach przegrał 78:83 z Sokołem Międzychód. Trzeci decydujący mecz między tymi drużynami w środę (godz. 20) w Białymstoku.

AZS UJK Kielce - Tur Basket Bielsk Podlaski 68:81 (14:18, 13:30, 23:18, 18:15)