Tur Basket Bielsk Podlaski z kolejnym zwycięstwem. Żubry zaatakował koronawirus. Środowe derby przełożone

Tur Basket Bielsk Podlaski po raz drugi pokonał w  tym sezonie Ochotę Warszawa
Tur Basket Bielsk Podlaski po raz drugi pokonał w tym sezonie Ochotę Warszawa Piotr Lozowik
Tur Basket Bielsk Podlaski w kolejnym meczu II ligi pokonał na wyjeździe Ochotę Warszawa 95:78. Mecz Żubrów Chorten Białystok został przełożony z powodu zakażeń koronawirusem w zespole.

Podopieczni trenera Piotra Bakuna sięgnęli po kolejne dwa punkty. Pierwszą kwartę zakończyli 8-punktową przewagą nad rywalem 20:12. W drugiej gra się wyrównała, ale w trzeciej, dzięki kilku trafieniom za trzy punkty bielski Tur uzyskał już wyraźna przewagę. Właśnie po "trójce" Aarona Weresa Tur wygrywał w 28 minucie 70:51. W ostatniej części meczu gospodarze próbowali się zbliżyć do Tura, ale świetnie grający mecz Jarosław Giżyński, który zaliczył double-double: 29 punktów i 10 zbiórek, serią zdobył 9 punktów i ostatecznie Tur pewnie wygrał 95:78.

Niestety, nie odbyło się spotkanie Żubrów Chorten Białystok z Sokołem Ostrów Mazowiecka. W białostockiej drużynie zanotowano przypadki koronawirusa, a kilku zawodników objęto kwarantanną. Z tego też powodu nie dojdzie do skutku środowy mecz derbowy Żubrów z Turem.

MKS Ochota - Tur Basket Bielsk Podlaski 78:95 (12:20, 27:26, 17:24, 22:25)
Ochota: Gębal 16, Falkowski 12, Rudko 12, Jesionek 9, Krawczyk 7, Mikita 6, Caliskan 4, Dąbrowski 4, Rejowski 4, Chmielak.
Tur Basket: Giżyński 29, Zygmunciak 17, Szwedo 12, Weres 9, Lewandowski 6, Wróblewski 5, Tradecki 5, Marczuk 5, Milewski 4, Bębeniec 3, Parfieniuk, Grigoruk.

Pozostałe wyniki 19. kolejki
KS Legion Legionowo - AZS UJK Kielce 76:102
Isetia Erzurum - ŁKS Coolpack Łódź 76:97
MKS Ochota Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 78:95
Energa Hutnik Koszykówka - UKS Trójka Żyrardów 99:101
TSK Roś Pisz - Kolejarz Basket Radom 70:78
Mecze Akademia Koszykówki Legii Warszawa - MUKS Piaseczno i Żubry Chorten Białystok - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka zostały przełożone.