Tur i Puszcza na razie rządzą na boiskach

K. Jankowski
Hajnowscy i bielscy piłkarze zaczynają wiosenną rundę w całkiem dobrej formie

Dziesięć goli w dwóch ostatnich zimowych meczach sparingowych strzelili piłkarze bielskiego Tura.

Przygotowująca się do rozgrywek Puszcza Hajnówka pokonała Promień Mońki 5:2. A już w najbliższą niedzielę (20 marca) będziemy świadkami emocjonujących derbów na starcie rundy wiosennej. Oba nasze zespoły zmierzą się w Hajnówce. Początek meczu o godz. 13.

Hajnowianie trenują pod okiem nowego szkoleniowca - 26-letniego Karola Janika. Ten ofensywny zawodnik jako nastolatek zadebiutował w ekstraklasie w barwach Jagiellonii, ale rozegrał w niej zaledwie 32 minuty przeciwko Wiśle Kraków (Jaga przegrała 0:5) i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski (1:3). Potem jego kariera już się tak dynamicznie nie rozwijała. Pograł w II lidze w Ruchu Wysokie Mazowieckie, by wylądować w III lidze w Promieniu Mońki, Chrobrym Głogów, Huraganie Morąg i na kilka lat w Zniczu Biała Piska.

W piątek w meczu z Promieniem Mońki łupem bramkowym solidarnie podzielili się: Mateusz Nakielski, Sebastian Czurak, Łukasz Jędras, Marcin Karpiuk i 19-letni Łukasz Milcz.

Bielszczanie w ostatnich zimowych meczach zagrali także z zespołami z niższych klas. Najpierw rozbili 8:0 Hetmana Białystok, a w ostatnią sobotę wygrali w Bielsku 2:0 z Sokołem Sokółka. W obu spotkaniach trener Paweł Bierżyn sporo eksperymentował i sprawdzał różne ustawienia zespołu. Po ostatnich wzmocnieniach ma dużą możliwość dokonywania rotacji. Ma zawodników wszechstronnych, którzy mogą grać na wielu pozycjach.

Hajnówka - Mońki 5:2 (2:1)

Bramki dla Puszczy: 10’ Nakielski, 25’ Czurak, 58’ Jendras, 70’ Karpiuk, 85’ Milcz; dla Promienia: 8’ M. Kulikowski, 72’ Kiszło.

Białystok - Bielsk 0:8 (0:5)

Bramki: M. Jakubowski 2, Daniłowski 2, Lewczuk, Koźlik, Iwaniuk.

Tur: Sidun (46’ Drozdowski) - Purta (46’ K. Kulikowski), Koźlik, Chańko, R. Kulikowski (60’ Purta - powrotna) - A. Kosiński, A. Lewczuk, K. Kosiński (65’ Walczuk - powrotna) - Walczuk (46’ Iwaniuk), M. Jakubowski (80’ Plago - powrotna), Plago (46’ Daniłowski).

Bielsk - Sokółka 2:0 (2:0)

Bramki: 25’ K. Kosiński (k), 34’ Walczuk.

Czerwone kartki: 45’ M. Jakubowski (Tur); 45’ J.Dzienis (Sokół).

Tur (I połowa): Drozdowski - K. Kulikowski, P. Kosiński, Car, R. Kulikowski - A. Kosiński, A. Lewczuk, K. Kosiński - Walczuk, M. Jakubowski, Daniłowski; (II połowa): Sidun - K. Kulikowski, Koźlik, Chańko, Szklarz - Car, A. Kosiński, K. Kosiński (76’ Walczuk) - Grygoruk, Ł. Pawluczuk, Plago.