Tur już pewny piątej pozycji

Krzysztof Jankowski (ma)
Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał ze Stalą Stalowa Wola i utrzymał piąte miejsce w tabeli Krzysztof Jankowski
Tur Basket Bielsk Podlaski w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej wygrał 82:78 u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Mecz Żubrów Białystok został przełożony na środę.

Po sobotnim zwycięstwie to bielszczanie uplasują się na piątej pozycji bez względu na wyniki, które padną w ostatniej kolejce rozgrywek. To pozwoli Turowi na grę w play–offach z ŁKS-em Łódź, który zajął w tabeli czwarte miejsce. Faworytem tego pojedynku pozostaną łodzianie, ale warto pamiętać, że w sezonie zasadniczym rywalizacja obu drużyn zakończyła się remisem 1:1, więc Tur ma realną szansę na nawiązanie walki z tym przeciwnikiem.

Sobotni mecz Tura ze Stalą był więc bardzo ważny dla obu drużyn i od początku więcej w nim było walki, niż kunsztu taktycznego i fajerwerków technicznych. W zespole ze Stalowej Woli świetną skutecznością imponował pozyskany z ekstraklasowego Anwilu Włocławek Adam Warszawski, którego dzielnie wspierali młody rozgrywający Dawid Zaguła i doświadczony skrzydłowy Leszek Kaczmarski.
– Przed przerwą drużyna gości imponowała skutecznością. Kto tylko brał się za rzucanie, ten trafiał – przyznawał trener Tura Kamil Zakrzewski. – Jednak w przerwie przekonałem chłopaków, że ten mecz możemy jeszcze wygrać.
I w drugiej połowie Tur wziął się za odrabianie strat. Ciężar gry wzięli na siebie wychowankowie: Kordian Jóźwiuk i Łukasz Kuczyński, a pod koszem szybko łapiącego przewinienia Patryka Bajtusa świetnie zmienili Tomasz Pisarczyk i Eryk Zielinko, którzy nie tylko odebrali chęć do gry Warszawskiemu, ale też przejęli po nim świetną skuteczność. Doskonały początek czwartej kwarty pozwolił Turowi wyjść nawet na dziesięciopunktowe prowadzenie, które jednak w ostatniej minucie celnymi „trójkami” zmniejszyli Kaczmarski i doświadczony Rafał Partyka.

Natomiast Żubry Białystok mecz z tej kolejki rozegrają w środę. Rywalem będzie KKS Kutno. Spotkanie w sali VILO przy ulicy Warszawskiej rozpocznie się o godzinie 19.30.

Zamiast spotkania ligowego Żubry sprawdziły się w meczu sparingowym z I–ligowym Zniczem Pruszków. Białostoczanie przegrali 60:71.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Stal Stalowa Wola 82:78 (25:33, 17:20, 23:15, 17:10)
Tur: Mateusz Bębeniec 11, K. Jóźwiuk 11, Kiluk 0, Kuczyński 12, Bajtus 10 oraz Pisarczyk 22, Zielinko 14, Milewski 2, Maciej Bębeniec 0.
Inne wyniki 25. kolejki: Sokół Ostrów Mazowiecka – UMCS Lublin 51:84, Shmoolky Warszawa – AZS UJK Kielca 60:58, ŁKS AZS Łódź – Księżak Łowicz 62:72. Mecz Start Lublin – Rosa–Sport Radom został przełożony na dzisiaj, a spotkania Żubry Leo–Sped Białystok – KKS Kutno i KKWarszawa – AZS Echo Kielce na środę.