Tur po kapitalnym meczu pokonał Piaseczno 96:92

(jan, mark)
W. Oksztol
W zaległym spotkaniu II ligi koszykarzy Tur Bielsk Podlaski wygrał z trzecią drużyną rozgrywek PWiK Piaseczno 96:92.

Spotkanie trzymało kibiców w napięciu do ostatniej sekundy. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Po 30 minutach górą nieznacznie byli goście z Piaseczna, prowadzeni przez znanego szkoleniowca Teodora Mołłowa, którzy wygrywali 77:73. Koszykarze Tura zagrali kapitalnie w czwartej kwarcie. W końcówce, po rzucie wolnym Kuczyńskiego, Tur objął prowadzenie 94:92. W Piasecznie nie grali już Paszkiewicz i Zapert, którzy usiedli na ławce po 5 przewinieniach osobistych. Goście nie trafili rzutu za trzy punkty i na 0,7 sekundy przed końcem efektownym wsadem Weres przypieczętował zwycięstwo Tura 96:92..
Tur Bielsk Podlaski - PWiK Piaseczno 96:92 (22:25, 24:25, 27:27, 23:15)
Tur: Rapucha 18, Brzozowski 19, Weres 10, Kuczyński 31, Krajewski 6 oraz Kalinowski 7, Szczepiński 3, Wysocki 2.
PWiK Piaseczno: Paszkiewicz 12, Majewski 15, R. Pacocha 15, Zapert 12, Bocianowski 20 oraz Andres 9, Pietrzak 6, Borkowski 3, Wójcikowski.