Tur utrzymał status quo, ale jego prezes...

opr. azda
Piłka nożna. Początki najlepsze nie były, ale po drugiej połowie bielscy piłkarze się rozkręcili

Podwójny powód do radości ma prezes BKS Tura Sergiusz Zinowczyk. Ostatnio bielscy piłkarze dobrze sobie radzą na boisku. A sam prezes dobrze sobie radzi w piłkarskich strukturach.

Sergiusz Zinowczyk w niedzielę został wybrany do zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. To ogromne wyróżnienie nie tylko dla niego, ale także całej drużyny.

A dobra passa zaczęła się już w sobotę, gdy piłkarze Tura pokonali MKS Mielnik 3:2.

Co prawda Mielnik jest przedostatni w tabeli, więc z wygrana z nim żadną niespodzianką nie jest. Szczególnie z perspektywy aspirującego do awansu zespołu Tura.

Ale początek meczu wcale nie zapowiadał się tak różowo. To, co działo się na boisku, z pewnością było zaskoczeniem dla kibiców.

Bielscy piłkarze jakoś nie mogli odnaleźć się na murawie. Nawet nie zdołali wykorzystać dwóch rzutów karnych. Za to nieźle radzili sobie mielniczanie.

...I pierwsza połowa skończyła się przewagą MKS-u i to dwa do zera.

Ale po przerwie Tur się przebudził i sytuacja na boisku się zmieniła. Trener postanowił zmienić taktykę i wzmocnił środek boiska (z 4-3-3 na 3-5-2).

I w ciągu kolejnych 45 minut Tur odrobił straty i to z nawiązką. Jego piłkarze strzelili trzy bramki i zespół wygrał pojedynek.

Po tym meczu Turowi udało się utrzymać status quo. Tur ciągle ma dwa punkty straty do lidera, czyli Ruchu Wysokie Mazowieckie i ciągle liczy się w walce o awans do trzeciej ligi.

Łatwe to nie będzie, bo Ruch w terminarzu ma teoretycznie słabszych rywali.

Tur w najbliższą środę (8 czerwca o godz. 18) zmierzy się w Łapach z tamtejszą Pogonią, to także rywal z dolnej połówki tabeli. Ale już w sobotę (11 czerwca, godz. 17) na własnym boisku przyjmie bardziej wymagającego rywala - Spartę Szepietowo.