MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tyle dostaniesz zwrotu z podatku w 2023 roku ze względu na Nowy Ład. Wiemy, ile trafi na Twoje konto

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
15 luty to ważna data dla płatników. Od tego dnia możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dla wielu osób oznacza to zwrot z podatku. Ile dostaniemy zwrotu bez ulg podatkowych? Wszystko zależy od zarobków. Podpowiemy wam ile trafi na Wasze konta. Szczegóły znajdziecie na kolejnych zdjęciach >>>
15 luty to ważna data dla płatników. Od tego dnia możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dla wielu osób oznacza to zwrot z podatku. Ile dostaniemy zwrotu bez ulg podatkowych? Wszystko zależy od zarobków. Podpowiemy wam ile trafi na Wasze konta. Szczegóły znajdziecie na kolejnych zdjęciach >>>archiwum/zdjęcie ilustracyjne
15 luty to ważna data dla płatników. Od tego dnia możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dla wielu osób oznacza to zwrot z podatku. Ile dostaniemy zwrotu bez ulg podatkowych? Wszystko zależy od zarobków. Podpowiemy wam ile trafi na Wasze konta.

W 2022 roku w podatkach nastąpiło wiele zmian. najpierw wprowadzono Polski Ład, a od 1 lipca Niskie Podatki. To sprawiło, że mamy szanse na zwrot z podatku w 2023 roku.

Przez pierwsze sześć miesięcy 2022 roku większość z nas płaciła 17% PIT, a dopiero od 1 lipca stawkę podatku obniżono do 12%. Obniżkę wprowadzono z mocą wsteczną od 1 stycznia 2022 r., dzięki czemu teraz skarbówka musi zwrócić Polakom nadpłacony podatek. Sprawdzamy, ile trafi na konta Polaków.

Jeśli chodzi o seniorów, na zwrot podatku mogą liczyć osoby ze świadczeniami powyżej 2500 zł brutto, w przypadku pracujących – powyżej pensji 3200 zł brutto. Zasada jest prosta. Im wyższa pensja i emerytura, tym zwrot będzie wyższy. Oczywiście z pewnymi wyjątkami.

Tyle dostaniesz zwrotu z podatku w 2023 roku. Wiemy ile trafi na Twoje konto

W poniższej galerii zobaczcie ile zwrotu z podatku dostaniecie w zależności od Waszych zarobków. pamiętajcie, ze swój zwrot możecie powiększyć dzięki ulgom podatkowym.

Składanie deklaracji podatkowej, dzięki usługom internetowym jest bardzo proste i wystarczy jedno kliknięcie. Warto jednak pamiętać, że mechanizm nie naliczy nam ulg z automatu, dlatego warto już teraz zapoznać się z możliwymi ulgami i przygotować sobie wcześniej wymagane dokumenty.

Formularze można składać także w wersji tradycyjnej, papierowej w urzędzie skarbowym lub też można wysłać pocztą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna