Tylko trzy medale lekkoatletów z województwa podlaskiego w Młodzieżowych MP w lekkiej atletyce

Z trzema medalami: jednym srebrnym i dwoma brązowymi zakończyli zawodnicy z naszego regionu Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do lat 23 w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na stadionie OSiR w Suwałkach.

W Suwałkach odbyły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do lat 23 w Lekkiej Atletyce. Najlepszy wynik osiągnął Oskar Trejpcio z Podlasia Białystok, który w rzucie oszczepem wywalczył srebrny medal. Już w pierwszej próbie uzyskał wynik na medal 70,78. Zwyciężył Dawid Wegner (Start Nakło) 74.95.

Brązowe medale zdobyli: w rzucie oszczepem Angelika Antoniak (Podlasie Białystok) 48,05 oraz Rafał Pogorzelski z KS Prefbet-Sonarol) w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jego czas 9:05.27.

O medal otarł się Przemysław Łyskawy (Prefbet Sonarol), który w trójskoku był czwarty z wynikiem 14.63 (rekord życiowy) oraz kobieca sztafeta Podlasia Białystok 4x400 metrów, która pobiegła w składzie: Katarzyna Buńkowska, Justyna Jelska, Anna Leszczyńska, Natalia Markowska zajmując także czwarte miejsce.

Ponadto piąte miejsca zajęli: Anna Leszczyńska (Podlasie) w biegu na 400 metrów przez płotki - 61.51, kobieca sztafeta Podlasia 4x100 metrów (Buńkowska, Leszczyńska, Markowska oraz Dominika Mikiewicz) oraz Artur Łęczycki (Podlasie) w biegu na 100 metrów 10.52 (rekord życiowy).