U nas musi być baza!

Wojtek Mierzwiński [email protected]
Helikopter z bazy LPR w Suwałkach nie ma w zasięgu działań Wielkich Jezior Mazurskich, lecz część Białorusi, Litwy czy Obwodu Kaliningradzkiego
Helikopter z bazy LPR w Suwałkach nie ma w zasięgu działań Wielkich Jezior Mazurskich, lecz część Białorusi, Litwy czy Obwodu Kaliningradzkiego archiwum
Ełk. Jest szansa na to, że z Ełku po pacjentów zacznie latać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opinia

Opinia

Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku:

- Jest też inny argument, by baza LPR była w Ełku. Od roku w szpitalu miejskim mamy ośrodek kardiologii interwencyjnej. Na oddział trafiło już 450 osób z ostrym zespołem wieńcowym m.in. z Suwałk, Giżycka, Augustowa, Grajewa i Pisza.

Dramat białego szkwału na Wielkich Jeziorach Mazurskich, gdzie życie straciło 12 osób, mozolna akcja ratunkowa pokazały dobitnie, że to właśnie w Ełku powinien stacjonować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To znacznie lepsza lokalizacja niż Suwałki!

Argumenty są oczywiste - promień wykonania misji ratunkowych z ewentualnej bazy w Ełku objąłby w całości obszar Wielkich Jezior Mazurskich, Pojezierza Ełckiego, Augustowskiego oraz większość Suwalskiego.

Lepszy promień
- Promień wytyczony z Suwałk nie obejmuje takiego obszaru, lecz sporą część terytorium Białorusi, Litwy oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Nie będzie on w stanie objąć - nawet przy zwiększonym zasięgu helikoptera - całego obszaru Wielkich Jezior Mazurskich - wyjaśnia Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

W batalię o bazę śmigłowca LPR w Ełku już dawno włączył się Andrzej Orzechowski, poseł PO z Ełku. Próbuje przekonać do tego, by helikopter stacjonował w Ełku, minister zdrowia Ewę Kopacz. I właśnie z naszych nieoficjalnych jeszcze informacji, lecz potwierdzonych w dwóch wiarygodnych źródłach, wynika, że działania posła mają duże szanse na powodzenie.

- Więcej na ten temat powiemy wkrótce, bo jeśli pani minister nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji, to przecież my nie chcemy zaszkodzić sprawie i wychodzić przed szereg. Proszę o kilka dni cierpliwości - zastrzega Tomasz Osewski, szef biura posła Orzechowskiego.

Profesjonalne lądowisko
Za tym, by w Ełku powstała baza śmigłowca LPR przemawia także to, że przy 108. Szpitalu Wojskowym w Ełku jest jedno z najlepszych w kraju lądowisk.

- Ten argument także podnosił poseł. To profesjonalne lądowisko może obsłużyć kilka helikopterów jednocześnie, w zależności od ich wielkości - zaznacza Tomasz Osewski.

- Nie jestem upoważniony do rozmowy o lądowisku. Proszę w tej kwestii porozmawiać w poniedziałek z komendantem szpitala - powiedział nam w piątek jego zastępca ppłk lekarz Leszek Szydłowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
lisic
W dniu 25.11.2008 o 15:32, sk napisał:

no i nauczycieli od ortografi również



to wy macie nauczycieli????
s
sk
W dniu 25.11.2008 o 06:13, lisic napisał:

Akurat tak się składa wieśniaku z suwałek (dalej nie wiem gdzie to), że nie jestem z tąd i nigdy nie byłem.Mój dziadek był z warszawy a babka z Nowego Yorku. Nie wiem kto Ci wogóle nagadał ze czegoś wam zazdrościmy bo naprawdę nic nie przychodzi mi do głowy co macie takiego czego my nie mamy.....przepraszam Mc donalda...no chyba tyle



no i nauczycieli od ortografi również
l
lisic
W dniu 24.11.2008 o 19:45, sk napisał:

Suwałki mają prawie 70 tyś a Łek niecałe 57 i sa niby zaorane to czym w zasadzie jest Łek, pewnie nieużytkiem rolnym. Weź się zamknij zazdrosny Krzyżaku i nie ośmieszaj się. Wszystkiego nam zazdrościliście i zazdrościcie a taka jest prawda, że 90 Was ma pochodzenie spod suwalskich, sejneńskich i augustowskich wiosek co wpierw spali na słomie i na szaber jeździli na Prusy, takie z Was właśnie mieszczuchy. Jak nie wierzysz to zapytaj rodziców i dziadków o pochodzenie.



Akurat tak się składa wieśniaku z suwałek (dalej nie wiem gdzie to), że nie jestem z tąd i nigdy nie byłem.
Mój dziadek był z warszawy a babka z Nowego Yorku. Nie wiem kto Ci wogóle nagadał ze czegoś wam zazdrościmy bo naprawdę nic nie przychodzi mi do głowy co macie takiego czego my nie mamy.....przepraszam Mc donalda...no chyba tyle
s
sk
W dniu 24.11.2008 o 12:15, lisic napisał:

no akurat mam ją w ręku...piękna mapa, nówka ..........tylko dalej nie widać suwałekoooo chyba mam........ to tam gdzie zaorane????


Suwałki mają prawie 70 tyś a Łek niecałe 57 i sa niby zaorane to czym w zasadzie jest Łek, pewnie nieużytkiem rolnym. Weź się zamknij zazdrosny Krzyżaku i nie ośmieszaj się. Wszystkiego nam zazdrościliście i zazdrościcie a taka jest prawda, że 90 Was ma pochodzenie spod suwalskich, sejneńskich i augustowskich wiosek co wpierw spali na słomie i na szaber jeździli na Prusy, takie z Was właśnie mieszczuchy. Jak nie wierzysz to zapytaj rodziców i dziadków o pochodzenie.
l
lisic
W dniu 24.11.2008 o 11:55, j007 napisał:

jak jesteś nieukiem to i nie możesz znaleść, wpierw należałoby Cie spytać czy wiesz co to jest mapa



no akurat mam ją w ręku...piękna mapa, nówka ..........tylko dalej nie widać suwałek
oooo chyba mam........ to tam gdzie zaorane????
j
j007
W dniu 24.11.2008 o 11:16, lisic napisał:

No dobra....tylko co to suwałki i gdzie to jest na mapie, bo nie mogę znaleść



jak jesteś nieukiem to i nie możesz znaleść, wpierw należałoby Cie spytać czy wiesz co to jest mapa
l
lisic
W dniu 23.11.2008 o 19:41, sk napisał:

Suwałki > Śmigłowiec zostajeNie ma obecnie planów przeniesienia śmigłowca ratownictwa medycznego z Suwałk do Ełku - powiedział nam wczoraj Jakub Gołąb, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.Jak informowaliśmy, o śmigłowiec starają się ełckie władze. Ich przedstawiciele twierdzą, że ministerstwo jest tym staraniom przychylne.- Rzeczywiście wniosek o lokalizację bazy lotniczego pogotowia ratunkowego stamtąd wpłynął - mówi J. Gołąb. - Jednak, przynajmniej na razie, nie będzie on pozytywnie rozpatrzony. Rozbudowywana będzie natomiast baza w Suwałkach.Rzecznik dodaje, że lokalizacja śmigłowców może kiedyś ulec zmianie. - Ale to nie jest kwestia najbliższego czasu - mówi.A więc Krzyżaki tyle Waszego co sobie pomarzycie.



No dobra....tylko co to suwałki i gdzie to jest na mapie, bo nie mogę znaleść
s
sk
Suwałki > Śmigłowiec zostaje

Nie ma obecnie planów przeniesienia śmigłowca ratownictwa medycznego z Suwałk do Ełku - powiedział nam wczoraj Jakub Gołąb, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Jak informowaliśmy, o śmigłowiec starają się ełckie władze. Ich przedstawiciele twierdzą, że ministerstwo jest tym staraniom przychylne.

- Rzeczywiście wniosek o lokalizację bazy lotniczego pogotowia ratunkowego stamtąd wpłynął - mówi J. Gołąb. - Jednak, przynajmniej na razie, nie będzie on pozytywnie rozpatrzony. Rozbudowywana będzie natomiast baza w Suwałkach.
Rzecznik dodaje, że lokalizacja śmigłowców może kiedyś ulec zmianie. - Ale to nie jest kwestia najbliższego czasu - mówi.

A więc Krzyżaki tyle Waszego co sobie pomarzycie.
A
AS
"Dramat białego szkwału na Wielkich Jeziorach Mazurskich, gdzie życie straciło 12 osób, mozolna akcja ratunkowa pokazały dobitnie, że to właśnie w Ełku powinien stacjonować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To znacznie lepsza lokalizacja niż Suwałki!" ale zdecydowanie gorsza niż w Giżycku.
Facet przeproś natychmiast ratowników i nie pisz głupot.
k
kursant
to jeszcze obiecane egzaminy na prawo jazdy w Ełku Panie Pośle!
G
Gość
U mnie w bloku jak sąsiad nie trzaśnie drzwiami od klatki to ja nie mogę zasnać. Potem już śpię .Z helikopterem będzie to samo .Będzie przelatywał dzisiaj nad moim blokiem czy nie? Jak życie uczy to powstaną komitety "antyhelikopterowe" że, lata za nisko , hałasuje , loty odbywają się w nocy,płoszy nasze "ulubione ptactwo " oznajmiające swoim krakaniem że idą spać.Będą wzywani specjaliści do oceny popękanych murów budynków mieszkalnych itd. itd.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie