Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie chcą czegoś więcej

Aleksandra Charkiewicz [email protected]
Natalia Sieniawska jest jedną z nielicznych dziewcząt, które zapisały się na zajęcia. Chciałaby dostać się w liceum do klasy matematyczno-informatycznej.
Natalia Sieniawska jest jedną z nielicznych dziewcząt, które zapisały się na zajęcia. Chciałaby dostać się w liceum do klasy matematyczno-informatycznej.
Przy "Agrobiznesie" działa Akademia Informatyczna Gimnazjalistów.

Coraz więcej uczniów interesuje się techniką i informatyką. W Łomży powstało miejsce, w którym mogą poszerzać swoją wiedzę.

Informatyka to pasja moich uczniów - mówi Krystyna Mierzwińska, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży - Dlatego tu dzisiaj jesteśmy - dodaje.

W sobotę odbyła się uroczysta inauguracja Akademii Informatycznej Gimnazjalistów, która powstała przy Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej i Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Przyszli informatycy uczestniczyli już także w pierwszych zajęciach.

Horyzonty trzeba poszerzać
- Wszystkie zajęcia informatyczne w Akademii są całkowicie bezpłatne. Finansuje je nasza szkoła i Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Mamy bazę dla takich zajęć, wykładowców informatyki, pracownie - wyjaśnia Bożena Święszkowska, dyrektorka Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Łomży.

Do udziału w wykładach i warsztatach mogli się zgłaszać gimnazjaliści z całego miasta. W pierwszym dniu zajęć było ich już kilkudziesięciu. Młodzi informatycy nauczą się np. jak tworzyć strony w CMS, zgłębią tajemnice robotów i automatów i będą pracować z obiektami 3D.

- Interesuję się informatyką, a teraz na pewno będę wiedziała więcej - cieszy się Natalia Sieniawska z PG w Piątnicy.

Wszyscy uczniowie podkreślają, że zajęcia te pomogą im przygotować się do rekrutacji do liceów lub do konkursów, w których często biorą udział. Nowa Akademia cieszy się dużym zainteresowaniem. Do współpracy zgłosili się nauczyciele i uczniowie m. in. z Gimnazjum nr 8, nr 1, nr 6 i Gimnazjum w Piątnicy. Zaplanowanych jest 8 spotkań warsztatowych. Po ukończeniu zajęć, w czerwcu, wszyscy uczniowie otrzymają specjalne certyfikaty.

- Mamy nadzieję, że licea będą je honorowały. Stworzyliśmy tę Akademię, bo chcemy pokazać uczniom coś nowego i rozwijać ich zainteresowania i talenty. Zyskaliśmy nawet tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" - dodaje Bożena Święszkowska.

To jeszcze nie koniec
W planach jest również utworzenie Akademii Biologiczno-Chemiczno-Fizycznej. Gimnazjaliści będą mogli zapisać się na zajęcia laboratoryjne, zgłębiać tajemnice przyrody i dokonywać różnych eksperymentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna